SON DAKİKA

Samsun'da belediye işçisinin feci ölümü
<>
HaberlerSAMSUNSPORSamsunspor'a haciz işlemi gönderen firmadan açıklama

Samsunspor'a haciz işlemi gönderen firmadan açıklama

Samsun'da faaliyet gösteren Florya Entegre Et'in Samsunspor'a haciz işlemi başlatmasıyla ilgili firmadan açıklama yapıldı

+
-
Samsunspor'a haciz işlemi gönderen firmadan açıklama
Samsunspor'a haciz işlemi gönderen firmadan açıklama

Florya Entegre Et'in Samsunspor Derneği 'ne haciz gönderdiği iddialarıyla ilgili firmadan açıklama geldi.

Florya Entegre Et , konunun eski bir alacağı takip eden avukatın vekalet ücretini tahsil etme amacından kaynaklandığını ve konuyla direk bağlantılı olmadıklarını açıkladı.

Florya Entegre Et Ltd Şti tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: 

"Samsunspor  Derneği'ne 10 Eylül 2020 tarihinde Florya Entegre Et Ltd Şti tarafından gönderilen 'icra uygulaması haberi' hakkında basın açıklamamızdır. Yaşanan talihsiz olay, 2 yıl önce Samsunspor Derneği'nin ve o tarihlerde Florya Entegre Et Sanayi şirketimizin yöneticisi olan kişi tarafından başlatılan bir hukuki süreci kapsamaktadır. İlgili borç, şirketimiz ile Samsunspor Derneği arasında yaklaşık 15 yıl öncesinde başlayan et satışı işleminden kalan bir bakiyeyi içermektedir. İcra takibine konu olan hukuki süreçte 2 adet farklı dosya bulunmakta olup, bu dosyalardan bir tanesi şirketimizin alacağından oluşmakta, diğer dosya şirketimizin o dönemdeki yöneticisi olan kişinin şahsi alacağından oluşmaktadır.


Sürecin hukuki kısmındaki takip işlemi haciz işlemine çevrilmemiş, şirketimiz ve Samsunspor kulübü arasındaki ticaret iyi niyete dayalı olarak devam ettirilmiştir.


10 Eylül 2020 tarihinde gerçekleşen talihsiz olay, 2 yıl önce Florya Entegre Et Sanayi şirketimizin ve o dönemdeki yöneticimizin şahsi alacağı adına vekalet alarak dosyayı üstlenen avukatın icra neticesinden doğacak vekalet ücretini tahsil etme amacıyla süreci bu noktaya getirmesi sonucu oluşmuştur. Şirketimiz, bu talihsiz olayı ilgili avukatın icra amacıyla gittiği kulüp binası önündeyken şirketimiz yetkilisini araması üzerine öğrenmiştir. Bunun üzerine derhal şirketimiz ile avukat arasındaki vekalet iptal edilmiş, avukat süreçten azledilmiştir.


Olaya konu olan borç için şirketimiz ve Samsunspor arasında görüşmeler daha önce yapılmış olup, karşılıklı mütabakat sağlanmıştır. Çok sevdiğimiz Samsunspor ile Florya isminin bu şekilde anılması bizi derinden üzmüştür. Kamuoyunun bilgisine sunarız."

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
hasan kara17 gün önce
bundan sonra floradan et alan Samsunspor düşmanıdır
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER