SON DAKİKA

Samsun'da belediye işçisinin feci ölümü
<>
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da yeni yapılacak tesis vatandaşları ayağa kaldırdı!

Samsun'da yeni yapılacak tesis vatandaşları ayağa kaldırdı!

  Samsun'un Kavak ilçesinde yapılacak olan hayvan gübresi kurutma ve arıtma tesisi vatandaşları tedirgin etti.

+
-
Samsun'da yeni yapılacak tesis vatandaşları ayağa kaldırdı!
Samsun'da yeni yapılacak tesis vatandaşları ayağa kaldırdı!

Samsun 'un Kavak  ilçesinde hayvan gübresi kurutma ve arıtma tesisi  yapımı çalışmaları için gelen makineleri gören köy halkı isyan etti.

Mahalle kokudan, haşereden geçilmeyecek. İçme suyuna yağmur sularıyla beraber gübre artıkları da karışacak diyen vatandaşlar durumu protesto etti.

 

Köy sakinleri tarafından yapılan açıklamada;

''Mahallenin içme suyu sondaj kuyusuna sıfır noktada, yerleşim yerine 60 metre mesafede, iki tarafı dere yatağı, köy mezarlığına komşu, köy pınarına 50 metre mesafede 180 büyükbaş hayvan ahırı ve hayvan gübresi kurutma ve arıtma tesisi yapılmasına Kavak ilçe belediyesi tarafından onay verilmiştir bu durum mahalle sakinlerini galeyana getirme noktasına geldi.

İÇME SUYUNA GÜBRE ATIKLARI KARIŞACAK 

Mahalle muhtarı tüm kurumlara bilgilendirmemize rağmen firma işletmeyi kurmak için hafriyat çalışmalarına başlamıştır. Belediyeden verilen ruhsattan Muhtarlığımız ya da mahalle sakinleri bilgi sahibi edilmemiştir tamamen arazi gezilmeden masa üzerinde onay verilmiştir.

Mahalle muhtarı bu ruhsatın kesinlikle yasal yollarla alınamıyacağını belirtmektedir bu mahalleye bir ihanettir bu İşletme faliyete geçtiğinde kesinlikle mahalle kokudan, haşereden ve içme suyuna yağmur sularıyla karışıcak gübre artıklarından nasibini almaması imkansızdır'' denildi.

HABER:KÜBRA ÖKSÜZ

YORUMLAR3 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Mahmut Serdal11 gün önce
Haberde firma yetkililerinden neden görüş almıyorsunuz.Muhtarın elindeki tüm belgeleri yayınlamışsınız.Firma yetkilisine üretimle ilgili durumu neden sormuyor sunuz? Yek taraflı haber olmaz.
Sena16 gün önce
O da birşey mi. Bizim köye çöp istasyonu kuruldu. Yıllardır koku çekiyoruz. Çöpe yakın olanlar yerlerini bırakıp gitti. Uzak olanlar balkonda oturamıyor. Hayvan pisliği onun yanında parfüm kalır
insan18 gün önce
Böyle bir şey gerçekten mümkün mü? Nasıl bir zihniyet insan sağlığıyla bu kadar kolay oynayabilir. Kavak Belediyesi verdiği izinle birlikte köy halkının sağlığını, düzenini, manevi değerlerini hiçe saymaktatır. Yazdıklarımı olsun.
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER