SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'a yazı gönderildi! Yüz yüze eğitimle ilgili açıklama

Samsun'a yazı gönderildi! Yüz yüze eğitimle ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla Samsun'a ve diğer illere yazı gönderildi. Okulların açılacağı ilk hafta olan 21-25 Eylül'deki uyum programı, okul öncesi ve 1. sınıflarda 1 gün yüz yüze eğitim şeklinde yapılacak

+
-
Samsun'a yazı gönderildi! Yüz yüze eğitimle ilgili açıklama
Samsun'a yazı gönderildi! Yüz yüze eğitimle ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla Samsun ve diğer illere yazı gönderildi. Bu kapsamda okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1’inci sınıflarda “1 gün yüz yüze eğitim” şeklinde gerçekleştirilecek.

GRUPLARA BÖLÜNECEK 

İhtiyaç duyulması halinde okulun fiziki şartları da dikkate alınarak, sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde şubedeki öğrenciler gruplara bölünerek yüz yüze eğitim yapacak. Sınıf mevcudunun bölünmesiyle ortaya çıkan grupların okula gelecekleri günler birbirinden farklı olacak.

KATILIM ZORUNLU 

Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek.

EĞİTİM PROGRAMI 

Okul öncesinde ilk hafta 1 gün 30'ar dakikalık 5, 28 Eylül-2 Ekim ve devamında, haftada 2 gün, günde 30'ar dakikalık 5 ders saati eğitim yapılacak.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER