SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da korkunç kaza kameraya yansıdı
< >
HaberlerEKONOMİEmeklilerin beklediği zam haberi geldi

Emeklilerin beklediği zam haberi geldi

+
-
Emeklilerin beklediği zam haberi geldi
Emeklilerin beklediği zam haberi geldi

Emeklilerin beklediği zam haber geldi. Milyonlarca emekli hükümetin emekli maaşlarını artıracak uygulamayı hayata geçirmesini bekliyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, özellikle 'eşit zam' formülünün uygulamaya alınmasını bekliyor.

Emekli  maaşlarıyla ilgili önemli haberler gelmeye devam ediyor. Hükümet son yıllarda emeklilerin gelirini artıran pek çok düzenlemeyi hayata geçirirken; yeni müjdeler de gündeme geliyor.

SSK ve Bağ-Kur  emeklileri, özellikle 'eşit zam ' formülünün hayata geçirilmesini bekliyor.

TEK ÇATIDA ZAM 

Halen memur emeklilerinin zamları memur larla birlikte toplu sözleşmede belirleniyor. 9 milyonu aşkın SSK ve Bağ-Kur emeklisi ise her yılın Ocak ve Temmuz aylarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon kadar zam alıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, "Madem aynı çatı altındayız, ayrı zamlar olmamalı. Tüm emekliler için toplu sözleşme yapılmalı" çağrısı yapıyor.

İYİLEŞTİRME İMKANI 

Toplu sözleşmenin hayata geçirilmesi halinde, emekliler arasında farklı zam sistemleri son bulacak. Memur, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zammı bir arada belirlenecek. Düşük maaşlı olanlara iyileştirme de daha kolay olacak. Ayrıca zam oranı önceden bilinecek, enflasyona bağlı olmayacak.

'ZAMLAR PAZARLIKLA BELİRLENSİN' 

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, zam oranlarını memur emeklileri gibi önceden belirlemek istiyor.

emekli haber   memur  
YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER