SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerGÜNDEMMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, corona virüsü salgını nedeniyle okulların açılıp açılmayacağı yönünde ortaya atılan iddialara sosyal medya hesabından yanıt verdi. İşte velilerin ve öğrencilerin kafasını kurcalayan 'okullar açılacak mı?' sorusuna Bakan Ziya Selçuk'tan yorum...

+
-
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılmasına dair açıklama!

 “Okullar açılacak mı, ne zaman açılacak?” soruları velilerin ve öğrencilerin gündeminde ilk sıralarda yer alırken Ziya Selçuk’tan konuyla ilgili bir paylaşım geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşım yaptı.

Açıklama şöyle:

*  “Okullar açılmasın.” demek; maskesiz sokağa çıkmak, mesafesiz yaşamak ve hiçbir tedbiri umursamamak kadar basit. Dışarıya adım atan herkes, 18 milyon öğrencinin sorumluluğunu omzunda hissetmek zorunda… Lütfen, tedbir alalım.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK, NE ZAMAN KAPANACAK? MEB'in yayımladığı genelgeye göre, okulların açılış  tarihi 31 Ağustos 2020  tarihi olarak belirlendi. Okulların kapanış  tarihi  ise 18 Haziran 2021. 

Birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım 2020'de, yarıyıl tatili 25 Ocak-5 Şubat 2021'de, ikinci dönem ara tatili 12-16 Nisan 2021'de yapılacak.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER