SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerMuşMuş'ta devlet destekli çilek bahçelerinde hasat zamanı

Muş'ta devlet destekli çilek bahçelerinde hasat zamanı - Muş Haberleri

Muş Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından kent genelinde kurulan 284 çilek bahçesinde hasat yapılmaya başlandı.

+
-
Muş'ta devlet destekli çilek bahçelerinde hasat zamanı

Muş'ta devlet desteği ile kurulan çilek bahçeleri, vatandaşa gelir kapısı oldu. Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce 284 çiftçinin müracaatı sonucu kurulan çilek bahçeleri meyve vermeye başladı. Hasköy ilçesinde 2019 yılında 3 dönümlük çilek bahçesi kuran Erdal Buldu, yılın ikinci hasadını yaparak geçimini bu işten sağlıyor.
Geçen yıl kışa doğru çilek tarlasını ektiğini anlatan Erdal Buldu, bu sene ilk ürününü aldığını söyledi. Şu ana kadar yaklaşık 3-4 ton çilek sattığını ifade eden Buldu, 'Tahminimce 3-4 ton daha satmayı düşünüyorum. Öyle bir beklentim var. Tarım ve Oröan Müdürlüğü bize destek vererek bahçemizi ekti. Çok güzel çilek üretiyoruz. Çileğimizde her hangi bir katkı maddesi yok, aroması çok güzel ve tadı çok iyi. Şu an çileklerimi piyasaya satıyorum. Yaklaşık kilosunu 7,5 liraya satıyorum. Yetliler sürekli olarak bahçeyi kontrole geliyor. Sadece pazarlamada sıkıntı yaşıyorum. Bir kooperatif kurulursa bizim için çok iyi olur. Burada 3 dönüm çilek ektim. Yıllık olarak yaklaşık 60 bin lira getirisini bekliyorum' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Kastamonu Atıksu Arıtma Tesisi, beklenenden önce tamamlanacakEKONOMİ
Kastamonu Atıksu Arıtma Tesisi, beklenenden önce tamamlanacak
Elazığ'da 'Koruktan Gelen Şifa' projesiEKONOMİ
Elazığ'da 'Koruktan Gelen Şifa' projesi
KARDEMİR 2020'nin ilk yarı yılında 267,8 milyon zarar ettiEKONOMİ
KARDEMİR 2020'nin ilk yarı yılında 267,8 milyon zarar etti
Kalite Giresun, marka FİSKOBİRLİK satacaklarEKONOMİ
Kalite Giresun, marka FİSKOBİRLİK satacaklar

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıHatay'da yaşlı çifte silahlı saldırı: 1 ölü Hatay'da yaşlı çifte silahlı saldırı: 1 ölüMalatya'da silahlı ve bıçaklı kavga: 3 yaralı Malatya'da silahlı ve bıçaklı kavga: 3 yaralıKayseri'de feci kaza: 2 ölü, 1 yaralı Kayseri'de feci kaza: 2 ölü, 1 yaralı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER