SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerSamsunTarihi Bedesten için gece-gündüz mesai

Tarihi Bedesten için gece-gündüz mesai - Samsun Haberleri

Bafra Belediyesi, uzun bir süredir hizmet alamayan Tarihi Bedestende başlattığı çakışmaları sonuçlandırmak için gece-gündüz çalışıyor.

+
-
Tarihi Bedesten için gece-gündüz mesai

Belediye ekipleri yetkili birimlerle görüşme ve istişareleri gerçekleştirerek alanda başlatılan, doğal gaz, kanalizasyon gibi tüm alt yapı çalışmaları tamamladı. Ekipler tarihi bedestende gerçekleştirdiği çalışmaları Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yakından takip ederek yerinde inceliyor. Eski günlerine kavuşturulması için yoğun çaba gösterilen ve altyapı çalışmaları tamamlanan Bedestende zemin betonu dökülüyor. Tarihi Bedestende 600 metrekare alanda gerçekleştirilen zemin çalışmasında eski eserlerin restorasyonunda tercih edilen bazalt taşı kullanılacak.
İlçe için büyük öneme sahip Bedesten Çarşısında Bafra Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar, yine doğal dokusuna uygun ışıklandırma ile son bulacak. Bedesten Çarşısında gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 'Ekiplerimizin Tarihi Bedestenimizde gece-gündüz demeden sürdürdüğü çalışmaları inceledik. Altyapısı biten Bedestenimizin zemin betonunu döküyoruz. Bazalt Taşı döşeme işlemi ve ışıklandırmanın ardından Bedestenimiz en kısa zamanda daha estetik hale gelecek' dedi.
17. yy. sonlarında inşa edildiği tahmin edilen Bedestende uzun yılların ardından yapılacak çalışmanın tamamlanması heyecanla bekleniyor.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSAMSUN HABER
9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri
Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıSAMSUN HABER
Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı
Samsun'da 'Güvenli ulaşım'SAMSUN HABER
Samsun'da 'Güvenli ulaşım'
Valilikten şehit polis için açıklamaSAMSUN HABER
Valilikten şehit polis için açıklama

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit olduKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatlarıSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıEdremit'te kaza: 1 yaralı Edremit'te kaza: 1 yaralıSamsun bugün de sıcaktan yanacak Samsun bugün de sıcaktan yanacakKaygan zeminde feci kaza: 4 yaralı Kaygan zeminde feci kaza: 4 yaralı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER