SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerÇanakkaleÇanakkale'de trafiğe kayıtlı araç sayısı 234 bin 654 oldu

Çanakkale'de trafiğe kayıtlı araç sayısı 234 bin 654 oldu - Çanakkale Haberleri

Çanakkale'de trafiğe kayıtlı araç sayısı Haziran ayı sonu itibarıyla 234 bin 654 oldu.

+
-
Çanakkale'de trafiğe kayıtlı araç sayısı 234 bin 654 oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Çanakkale'de Haziran ayı itibariyle trafiğe kayıtlı araç sayısı 234 bin 654 olduğu bildirildi. Haziran ayında 76 bin 58 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı. Haziran ayında trafiğe kaydı yapılan taşıtların yüzde 41,2'sini otomobil, yüzde 38,8'ini motosiklet, yüzde 10,5'ini kamyonet, yüzde 6,7'sini traktör, yüzde 1,3'ünü kamyon, yüzde 0,7'sini minibüs, yüzde 0,6'sını otobüs ve yüzde 0,2'sini özel amaçlı taşıtlar oluşturdu. Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı bir önceki aya göre yüzde 46,0 arttı.
Trafiğe kayıtlı araç sayısı toplam 23 milyon 519 bin 132 oldu
Haziran ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı taşıtların yüzde 54,1'ini otomobil, yüzde 16,4'ünü kamyonet, yüzde 14,4'ünü motosiklet, yüzde 8,2'sini traktör, yüzde 3,6'sını kamyon, yüzde 2,1'ini minibüs, yüzde 0,9'unu otobüs ve yüzde 0,3'ünü özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
25 Ton patates imha edildiEKONOMİ
25 Ton patates imha edildi
Üzüm üreticisine önemli uyarılarEKONOMİ
Üzüm üreticisine önemli uyarılar
Korona sebebiyle ekim yapamayan ülkelere kurutulmuş domatesler Manisa'danEKONOMİ
Korona sebebiyle ekim yapamayan ülkelere kurutulmuş domatesler Manisa'dan
Sağlıklı gıda için 9 tarım ilacına yasak, 7'sine kısıtlamaEKONOMİ
Sağlıklı gıda için 9 tarım ilacına yasak, 7'sine kısıtlama

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit olduKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaEdremit'te kaza: 1 yaralı Edremit'te kaza: 1 yaralıAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos canlı anlık altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos canlı anlık altın fiyatlarıKahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralıKaygan zeminde feci kaza: 4 yaralı Kaygan zeminde feci kaza: 4 yaralıSamsun bugün de sıcaktan yanacak Samsun bugün de sıcaktan yanacakÜniversite tercihleri yapacak adaylar dikkat: Tıp Fakültesi garanti meslek değil Üniversite tercihleri yapacak adaylar dikkat: Tıp Fakültesi garanti meslek değilTalasgücü Belediyespor 3 isim ile yeniden anlaştı Talasgücü Belediyespor 3 isim ile yeniden anlaştı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER