SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerSamsunMetruk binalar yıkılıyor

Metruk binalar yıkılıyor - Samsun Haberleri

Samsun'un İlkadım ilçesinde tehlike oluşturan metruk binalar belediye tarafından yıkılıyor.

+
-
Metruk binalar yıkılıyor

İlkadım Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde kalan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor. İlkadım ilçesinde güvenlik açısından risk teşkil eden binalar bina sahiplerinin izni doğrultusunda İlkadım Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından yakılarak ortadan kaldırılıyor. Ekipler İstasyon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi 111 ve 113 numarada bitişik bulunan metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi.
Konuyla ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaları, gerekli inceleme ve izinlerin alınmasının ardından yıktıklarını söyledi. İlkadım Belediyesi sınırları içerisinde bulunan, mahalle sakinlerinin emniyeti ve sağlığı açısından risk oluşturan binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade eden Demirtaş, 'Mahallelerimizde, terkedilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları muhtarlarımız aracılığıyla tespit edip, ev sahiplerinden de gerekli izni aldıktan sonra ya da mahalle sakinlerimizin talebi üzerine incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz' dedi.

'Bağımlıların meskeni olan bir yapıydı'
Yıkımı izleyen ve ellerindeki cep telefonları ile kayda alan İstasyon Mahallesi sakinleri mahallerindeki metruk binanın yıkımından memnun olduklarını belirterek, 'Yıkılması çok güzel oldu. Kötü alışkanlıkları olan kişilerin meskeni haline gelmişti. İlkadım Belediyemizin bu hizmetinden dolayı Başkanımız Necattin Demirtaş ve emeği geçen tüm çalışanlara çok teşekkür ediyoruz' dediler.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Başkan Sandıkçı: 'Salgın riski son bulana kadar mücadeleye devam'SAMSUN HABER
Başkan Sandıkçı: 'Salgın riski son bulana kadar mücadeleye devam'
'Toplu taşımada fiziksel mesafe konusuna büyük önem gösteriyoruz'SAMSUN HABER
'Toplu taşımada fiziksel mesafe konusuna büyük önem gösteriyoruz'
Kaymakam ve başkan pazar yerini denetlediSAMSUN HABER
Kaymakam ve başkan pazar yerini denetledi
19 Mayıs maske konusunda duyarlıSAMSUN HABER
19 Mayıs maske konusunda duyarlı

EN ÇOK OKUNANLAR

11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleri 11 Ağustos Salı Samsun namaz saatleriSamsun'da feci son! 8.kattan düştü Samsun'da feci son! 8.kattan düştüSamsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildi Samsun'da 'Millet Bahçesi' kiraya verildiAltın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altın Altın fiyatları zirveye oturdu! Samsun'da 11 Ağustos çeyrek altınSamsun'da terör operasyonu! Samsun'da terör operasyonu!Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar? 11 Ağustos Salı fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu buldu Samsun'da engelli çift 14 yıl sonra mutluluğu bulduDolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 11 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatlarıTerme'de düğünlere korona denetimi Terme'de düğünlere korona denetimi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER