SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerSamsunGaziantep mutfağı Yesemek ile Samsunluların ayağına geldi

Gaziantep mutfağı Yesemek ile Samsunluların ayağına geldi - Samsun Haberleri

  Samsun'daki bu Restauranttan içeri adım attığınızda Gaziantep'e ışınlanıyorsunuz.

+
-
Gaziantep mutfağı Yesemek ile Samsunluların ayağına geldi

Güneydoğu’nun ve Mezopotamya’nın dünyaya açılan penceresi olan Gaziantep, gastronomisini dünyaya duyururken Samsun'da bundan mahrum kalmadı.  Yesemek Restaurant Gaziantep'i Samsun 'a taşıdı.

 Genç girişimci Oğuzhan Koç  Dünyanın en iyi mutfaklarından biri olan ve Türkiye mutfağında özel bir yeri olan Gaziantep yemeklerini Samsunlulara tattırmaktan büyük kıvanç duyduklarını söyleyerek; "Yesemek Markasının kurucusu olan Necdet Olca'nın sözü Gaziantep gastronomisinin sloganı olmuştur. Bu söz 'Dünya bir ev olsaydı mutfağı Gaziantep olurdu'  Öncelikle bu cümle bizi çok etkiledi. Ardından da Gaziantep'te Yesemek yemeklerini tattığımızda bu lezzeti Samsun'a taşıma yönünde karar verdik.

Restaurantımız tamamen Gaziantep'e özgü izler taşıyacak şekilde dekore edildi. Duvar taşları, dövme bakırdan avizelerimiz Gaziantep'ten geldi. Ustalarımız Gaziantep'ten. Bu kapıdan adım attığınızda Gaizantep'e gelmiş oluyorsunuz" dedi.

 

İnsanların Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gastronomi turlarına katılarak Gaziantep mutfağına özgü lezzetleri tatmak için binlerce kilometre yol teptiğine vurgu yapan Oğuzhan Koç "Biz Samsunlular için bu hizmeti ayağa getirdik. İşletmemizde Gaziantep'e gitmeden tüm lezzetlerinden tadabilmek mümkündür. Kabaklamadan mıcırık aşına her türlü Gaziantep'e özel lezzeti sunuyoruz" ifadelerini kullandı.

 

KEBAP HER YERDE KEBAP BİZİM KAZAN YEMEKLERİMİZ ÖN PLANDA 

 

"Anadolu mutfağına ait tatları sunma iddiası ile açılan pek çok restoran büyük kentlere  unuttukları lezzetleri hatırlatıyor. Siyez bulgurundan, Antep patlıcanına kadar pek çok ürün marketlerin özel reyonlarında karşımıza çıkıyor.

Anadolu mutfağı çeşitlilik ve kültürel zenginlik açısından gerçek bir hazine. Ne mutlu bize ki uzun zaman unuttuğumuz bu hazinenin farkına vardık ve kıymetini biliyoruz" diyen genç girişimci Oğuzhan Koç "Kebap bir çok şehrin mutfağında var ama Gaziantep'i öne çıkaran kazan yemekleri. Bizlerde bunları layıkı ile Samsun halkına tattırmaya çalışıyoruz. Samsunlu lezzet meraklılarının ilgisini de kazan yemeklerimiz çekmekte. Yuvalama, şiveydiz, mıcırık aşı, pirpirim aşı, malhıtalı köfte, beyran gibi nice lezzetleri sunuyoruz" şeklinde konuştu.

 

 Gaziantep 'te milattan önce 2 bin yılına kadar uzanan heykel işleme atölyesinden adını alan Yesemek Restaurant Güzelyalı Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı Atakum/Samsun adresinde 110 kişilik kapasitesi ile Samsunlu lezzet tutkunlarını bekliyor.

 

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Vatandaş12 gün önce
kapalı ayran 5, küçük su 7, lahmacun 10 tl, hayırlı işler...
Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit olduSAMSUN HABER
Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu
Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduSAMSUN HABER
Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu
Samsun'a şehit ateşi düştüSAMSUN HABER
Samsun'a şehit ateşi düştü
Samsun'a şehit ateşi düştüSAMSUN HABER
Samsun'a şehit ateşi düştü

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit olduKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduEdremit'te kaza: 1 yaralı Edremit'te kaza: 1 yaralıKaygan zeminde feci kaza: 4 yaralı Kaygan zeminde feci kaza: 4 yaralıKahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER