HaberlerAdıyamanAdıyaman çağrı merkezlerinin yeni üssü

Adıyaman çağrı merkezlerinin yeni üssü - Adıyaman Haberleri

Adıyaman'da son yıllarda sayıları artan çağrı karşılama merkezi (müşteri hizmetleri) istihdama önemli bir katkı sağlıyor.

+
-
Adıyaman çağrı merkezlerinin yeni üssü

İş-Kur İl Müdürü Emin Yücekaya, 'beyaz yakalı' işsizlerin çok olduğu Adıyaman'ın çağrı merkezi sektöründe parlayan yıldız olduğunu vurguladı. Adıyaman'da 3 farklı çağrı merkezinin olduğunu ve 1300-1500 kişi arasında istihdam sağlandığını dile getiren Emin Yücekaya, çağrı merkezi çalışanlarının gelecekte sayısının 2 binin üzerine çıkacağını aktardı.
Yücekaya, emek yoğun tüm sektörlerde olduğu için çağrı merkezlerinin de önemli paydaşı olduklarını dile getirerek, 'Çağrı hizmeti sektöründe Adıyaman yıldızı parlayan iller arasındadır. Kentin potansiyelini gören çağrı merkezleri Adıyaman'a yatırım yapmaya devam ediyor. Tekstil sanayisinin güçlü olduğu, başlıca da başka sanayinin olmadığı kette çağrı merkezi sektörü önemli bir sektör haline geldi. Firmaların memnuniyet üst düzeydedir. İşkur olarak emek yoğun tüm sektörlerde en önemli paydaşız. Çalışanların yüzde 90'ı İş-Kur üzerinden mesleki eğitimler aracılığıyla işe giriş yapılmaktadır. Bizim işverene yaklaşımımız hızlandırıyor. Yatırım yapmak isteyenler önce İşkur'u arıyor. Sektörün gelişimi açısından yeni bir süreç yaşıyoruz. Evden çalışma süreci başladı. Bu maliyetleri düştürdü dolayısıyla insan kaynağını daha fazla istihdam etme şansları var' dedi.
Çağrı merkezlerinin Adıyaman'ı tercih ettiklerine dikkat çeken Yücekaya, 'Eğitimli, kariyer, meslek yapabilecek grup beden işine dayalı işler yapmıyor. Bizde beden işine dayalı tekstil, konfeksiyon sektörü var. Çağrı hizmetleri sektörü en azından kendi mesleklerini yapana kadar bir geçiş gibi değerlendiriliyor. İlgi ve verimlilik yüksek' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Gürün'de buğday hasadı başladıEKONOMİ
Gürün'de buğday hasadı başladı
İlk hasadı yapılan fasulyenin satış fiyatı üreticisini memnun etmediEKONOMİ
İlk hasadı yapılan fasulyenin satış fiyatı üreticisini memnun etmedi
Bursa'nın ilk ipek fabrikası yeniden hayat buluyorEKONOMİ
Bursa'nın ilk ipek fabrikası yeniden hayat buluyor
Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı:EKONOMİ
Bursa Ticaret Borsası Başkanı Özer Matlı:

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valiliği'nden korona uyarısı! Samsun Valiliği'nden korona uyarısı!Samsun'da göç idaresine akın ettiler Samsun'da göç idaresine akın ettilerSaviçeviç 94. Yabancı Saviçeviç 94. YabancıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Erciş'te trafik kazası:1 ölü , 2 yaralı Erciş'te trafik kazası:1 ölü , 2 yaralıSamsunspor'da İkinci Kamp Başladı Samsunspor'da İkinci Kamp Başladı5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar? 5 Ağustos Çarşamba fındık fiyatları ne kadar?Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı... Rekor üstüne rekor! Bugünkü altın fiyatı...Samsun hava durumu 5 Ağustos Çarşamba Samsun hava durumu 5 Ağustos ÇarşambaDolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları Dolar kuru bugün ne kadar? 5 Ağustos 2020 dolar ve euro fiyatları
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER