SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerİstanbulİSTİB'in 'Gıda İsrafına Son Ver' yarışmasına büyük ilgi

İSTİB'in 'Gıda İsrafına Son Ver' yarışmasına büyük ilgi - İstanbul Haberleri

Türkiye genelinden üniversite öğrencilerinin katılabildiği 'Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması'na öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Gıda israfının engellenmesine katkıda bulunacak projelere ise toplam 65 bin TL ödül verilecek.

+
-
İSTİB'in 'Gıda İsrafına Son Ver' yarışmasına büyük ilgi

İstanbul Ticaret Borsası'nın (İSTİB), sıfır gıda israfını hedefleyen 'Gıda İsrafını Engelleme Projesi' kapsamında üniversite öğrencileri arasında başlattığı 'Gıda İsrafını Engelleme Proje Yarışması'na öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Söz konusu kuruluştan yapılan açıklamaya göre, Türkiye genelinden üniversite öğrencilerinin katılabildiği yarışmaya, kamuoyunda gıda israfı konusuna dikkat çekecek, bilinirliğini artıracak, farkındalık oluşturacak ve 'Gıda İsrafına Dur' diyecek birçok proje ile başvuru oldu. Öğrencilerin hangi bölümde olurlarsa olsun bireysel veya takım olarak katılabildiği yarışma ile gıda israfının engellenmesine katkıda bulunacak projelere toplam 65 bin TL ödül verilecek.
Gençler gıda israfını önlemek için yarışacak
Yarışma, üniversite öğrencilerinin hangi bölümde olurlarsa olsun bireysel veya takım olarak katılabilecekleri ve multidisipliner yaklaşımı destekleyen bir yarışma olacak. Gıda israfına son vermek üzere geliştirilecek olan proje, İSTİB bünyesinde belirlenecek jüri tarafından 'özgünlük/yenilikçilik', 'yöntem ve süreç', 'uygulanabilirlik ve/veya kullanılabilirlik', 'katma değer ve/veya yaygın etkisi' esasları doğrultusunda değerlendirilecek.
Birinciye 30 bin TL ödül verilecek olan yarışma için başvurular 1 Mayıs ayında kabul edilmeye başlandı ve 30 Kasım'da sona eriyor. Yarışma sonunda ikinciye 15 bin, üçüncüye 10 bin verilirken 5 bin TL'lik iki mansiyon ödülüyle toplam 65 bin TL'lik ödül dağıtılacak.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Türkiye'nin Marka Projesi Hızla YükseliyorEKONOMİ
Türkiye'nin Marka Projesi Hızla Yükseliyor
Kapıçayı Barajı son aşamaya geldiEKONOMİ
Kapıçayı Barajı son aşamaya geldi
BURSED'den kayıtdışı ile mücadele uyarısıEKONOMİ
BURSED'den kayıtdışı ile mücadele uyarısı
Şırnak'ta saman hasadı başladıEKONOMİ
Şırnak'ta saman hasadı başladı

EN ÇOK OKUNANLAR

13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar? 13 Ağustos Perşembe fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandı Samsun'da polis suçluyu kovalarken yaralandıHatay'da yaşlı çifte silahlı saldırı: 1 ölü Hatay'da yaşlı çifte silahlı saldırı: 1 ölüAltın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatı Altın fiyatları düşüşte ama uzmanlar uyarıyor! Çeyrek altın ve gram altın fiyatıMalatya'da silahlı ve bıçaklı kavga: 3 yaralı Malatya'da silahlı ve bıçaklı kavga: 3 yaralıCovid19'un Kayıp Öğrencileri Covid19'un Kayıp ÖğrencileriSamsun hava durumu 13 Ağustos Perşembe Samsun hava durumu 13 Ağustos PerşembeKayseri'de feci kaza: 2 ölü, 1 yaralı Kayseri'de feci kaza: 2 ölü, 1 yaralıDolar ne kadar oldu? (13.08.2020) Dolar ne kadar oldu? (13.08.2020)Alkollü gençler kaza yaptı lüks otomobil alev alev yandı Alkollü gençler kaza yaptı lüks otomobil alev alev yandı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER