SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerDenizliYüzme eğitmenlerine 'Bronz Cankurtaran' sertifikası

Yüzme eğitmenlerine 'Bronz Cankurtaran' sertifikası - Denizli Haberleri

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 8 ayrı kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksinde görev yapan 19 yüzme eğitmenine yönelik 'Bronz Cankurtaranlık' sertifika programı düzenlendi.

+
-
Yüzme eğitmenlerine 'Bronz Cankurtaran' sertifikası

Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent merkezi ve ilçelerde hayata geçirdiği toplam 8 kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksinde görev yapan yüzme eğitmenlerine yönelik 'Bronz Cankurtaranlık' eğitim programı düzenlendi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının düzenlediği programda, 8 ayrı kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksinde görev yapan 19 yüzme eğitmenine cankurtaranlık eğitimi verildi. Resif Dalış ve Cankurtaran Eğitim Merkezi eğitmeni Ümit Can Kaya ve Melike Ayşe Şahin tarafından 3 gün boyunca süren eğitimler teorik ve pratik olarak uygulandı. Teorik eğitimler Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde, pratik uygulamalar ise Büyükşehir Belediyesi Çakmak-Karahasanlı Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi.

19 eğitmene Bronz Cankurtaran sertifikası
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) ve Uluslararası Cankurtaran Federasyonu (ILS) standartlarına göre yapılan teorik eğitimde, cankurtaran istasyon ve malzemeleri, cankurtaran bayrakları, anatomi, kanamalar, yara sargıları, ilkyardım ve kazazedeyi yatırma ve taşıma teknikleri ile su çalışmalarında ise yüzme teknikleri, kazazede taşıma, sudan çıkarma teknikleri ve pratikleri, boğuşma teknikleri ile pratikleri ve ekipman kullanımı gösterildi.
Eğitimler sonunda başarılı olan Büyükşehir Belediyesinin 19 yüzme eğitmeni Bronz Cankurtaran sertifikası almaya hak kazandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Kasımpaşa, Mehmet Altıparmak ile anlaşmaya vardıSPOR
Kasımpaşa, Mehmet Altıparmak ile anlaşmaya vardı
Darina, takımla antrenmanlara başladıSPOR
Darina, takımla antrenmanlara başladı
Spor için geldi, spor aletlerini tamir ettiSPOR
Spor için geldi, spor aletlerini tamir etti
Adilcevaz TÜRŞAD Voleybol Takımı Brezilyalı voleybolcuyla sözleşme imzaladıSPOR
Adilcevaz TÜRŞAD Voleybol Takımı Brezilyalı voleybolcuyla sözleşme imzaladı

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduSamsun'da 'Güvenli ulaşım' Samsun'da 'Güvenli ulaşım'Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatlarıSamsun'da imamın talihsiz ölümü Samsun'da imamın talihsiz ölümüSamsun bugün de sıcaktan yanacak Samsun bugün de sıcaktan yanacak
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER