SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerSamsunSamsun'dan 736 kilometre yol giderek Ayasofya hayalini gerçekleştirdi

Samsun'dan 736 kilometre yol giderek Ayasofya hayalini gerçekleştirdi - Samsun Haberleri

Bugün kılınacak olan Cuma namazı ile birlikte 86 yıl aradan sonra yeniden ibadete açılacak olan Ayasofya Camii için yurdun birçok yerinden vatandaşlar tarihi yarımadaya akın etti. 82 yaşındaki Mustafa Amca, Samsun'dan 736 kilometre yol giderek Ayasofya hayalini gerçekleştirdi.

+
-
Samsun'dan 736 kilometre yol giderek Ayasofya hayalini gerçekleştirdi

Ayasofya -i Kebir Cami-i Şerifi, bugün kılınacak Cuma namazı ile birlikte 86 yıl aranın ardından ibadete açılacak.

Ayasofya'da yıllar sonra ilk kez kılınacak olan Cuma namazına katılmak isteyen vatandaşlar yurdun çeşitli yerlerinden sabahın erken saatlerinde tarihi yarımadaya geldi. 82 yaşındaki Mustafa Güdül de yaşına aldırış etmeden Samsun ’dan 736 kilometre yol giderek cami avlusunda beklemeye başladı.

En büyük hayalinin Ayasofya’da namaz kılmak olduğunu söyleyen Mustafa Amca, “Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın diye birtakım eylemlerde de bulundum. Allah bugünü nasip etti en büyük hayalimdi” dedi.

“Ayasofya’nın ibadete kapalı olmasından dolayı büyük ızdırap duyuyorduk” 


Ayasofya’nın ibadete açılması ile Cuma namazı nı kılmak için Samsun’dan geldiğini söyleyen Güdül, “Samsun’dan geliyorum. Gençliğimizden Ayasofya’nın ibadete kapalı olmasından dolayı büyük ızdırap duyuyorduk. Zincirler kırılsın, Ayasofya açılsın diye birtakım eylemlerde de bulundum. Allah bugünü nasip etti en büyük hayalimdi. Artık 82 yaşında zincirler kırıldı. Vesile olanlardan Allah razı olsun. Dün geldim sabah da buraya geldim” diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun'da patates aşka geldiSAMSUN HABER
Samsun'da patates aşka geldi
Başkan Deveci: 'Kadına şiddeti önlemeliyiz'SAMSUN HABER
Başkan Deveci: 'Kadına şiddeti önlemeliyiz'
Haftanın Kitabı ŞahSultanSAMSUN HABER
Haftanın Kitabı / Şah&Sultan
Samsun'da korona testi kuyruğuSAMSUN HABER
Samsun'da korona testi kuyruğu

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kanlı infaz Samsun'da kanlı infazSamsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandı Samsun'da vakalar artıyor mu? Bakan Fahrettin Koca Samsun'a bağlandıSamsunspor'a Hollandalı Golcü Samsunspor'a Hollandalı GolcüSamsun'da korona testi kuyruğu Samsun'da korona testi kuyruğuSamsunspor'da hedef süper lig Samsunspor'da hedef süper ligSamsun'da başından vurulan bir kişi öldü Samsun'da başından vurulan bir kişi öldüTunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralı Tunceli'de motosiklet kazası: 2 yaralıZincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdı Zincirleme kazaya karışan kadın sürücü kendini görüntüleyen gazeteciye saldırdıKendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybetti Kendi düğünü için Muş'a gidiyordu, kazada hayatını kaybettiKorona testi kuyruğu Korona testi kuyruğu
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER