SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerEdirneTrakya Üniversitesi 'Study In Turkey Yök Sanal Fuarı'na katıldı

Trakya Üniversitesi 'Study In Turkey Yök Sanal Fuarı'na katıldı - Edirne Haberleri

Trakya Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) uluslararası öğrencilerin Türkiye'deki üniversiteler ve yükseköğretim sistemi hakkında kapsamlı bilgilere ulaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen 'Study in Turkey' online üniversite tercih fuarına katıldı.

+
-
Trakya Üniversitesi 'Study In Turkey Yök Sanal Fuarı'na katıldı

Trakya Üniversitesi, 20-22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 'Study In Turkey Yök Sanal Fuarı'nda dünyanın her yerinden uluslararası öğrenci adaylarıyla bir araya geldi. YÖK tarafından düzenlenen ve www.virtualfair-yok.gov.tr adresi üzerinden gerçekleşen online fuarda, Trakya Üniversitesi ile birlikte Türkiye'den pek çok üniversite ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Yunus Emre Enstitüsü ve Ulusal Ajans gibi paydaş kuruluşlar stant açtı. Uluslararası üniversite öğrenci adaylarından gelen sorular, Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezinin akademik ve idari personelleri tarafından yanıtlandı. Fuarda Trakya Üniversitesi standını ziyaret eden ve üniversite temsilcileriyle çevrimiçi olarak görüşme imkânı bulan öğrenciler, uluslararası öğrenci kabulü, öğrenim ücretleri, ulaşım, konaklama, burs olanakları, sağlık hizmetleri ve akademik programlar hakkında ayrıntılı bilgi edindiler. Fuar süresince geçekleştirilen interaktif sunumlarla tercih etmek istedikleri bölümler ve programlar hakkında da detaylı bilgi sahibi olan adaylar, üniversite ile ilgili iletişim, tanıtım videoları, canlı sunum etkinlikleri, resim galerisi vb. materyallere de Trakya Üniversitesi standı üzerinden ulaşabildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, 'Üniversitemizin katıldığı sanal fuar, üniversitemizde eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Balkanlar öncelikli olmak üzere, yurt dışından gelen öğrenci sayısını her yıl istikrarlı bir şekilde artıran Trakya Üniversitesi, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak üç gün boyunca uluslararası öğrenci adaylarından gelen her türlü soruya yanıtlar vererek, üniversitemizi en güzel şekilde temsil etmeye çalıştık. Yükseköğrenim çağındaki gençlerin sanal ortamda üniversiteler ile buluştuğu fuarın üniversitemiz ve ülkemizin tanıtımına büyük katkılar sunduğunu düşünüyorum. Türk yükseköğretiminin potansiyelini ve sahip olduğu imkânları yurt dışına açarak Türkiye'yi yükseköğretimde cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlayan Yükseköğretim Kurumumuza teşekkür ediyorum. Trakya Üniversitesi, tüm imkânlarıyla uluslararası öğrencilerinin yanında olmaya devam edecek' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Attığını vuran 400 sporcu Tokat'ta buluştuGÜNDEM
Attığını vuran 400 sporcu Tokat'ta buluştu
Serinlemek için girdiği leğende boğuluyorduGÜNDEM
Serinlemek için girdiği leğende boğuluyordu
Otobüs kazası sonrası yürek yakan görüntülerGÜNDEM
Otobüs kazası sonrası yürek yakan görüntüler
Seyir halindeki araca silahlı saldırı: 1 ağır yaralıGÜNDEM
Seyir halindeki araca silahlı saldırı: 1 ağır yaralı

EN ÇOK OKUNANLAR

9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar? 9 Ağustos Pazar fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu Samsun'da bir polis memuru kovalamacada şehit oldu9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleri 9 Ağustos Pazar Samsun namaz saatleriValilikten şehit polis için açıklama Valilikten şehit polis için açıklamaSamsun'da girdiği denizden sağ çıkamadı Samsun'da girdiği denizden sağ çıkamadıKaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit oldu Kaçan aracı kovalayan Yunus polisi kazada şehit olduAltın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatları Altın fiyatları düşer mi? 9 Ağustos altın fiyatlarıSamsun'da 'Güvenli ulaşım' Samsun'da 'Güvenli ulaşım'Samsun bugün de sıcaktan yanacak Samsun bugün de sıcaktan yanacakEdremit'te kaza: 1 yaralı Edremit'te kaza: 1 yaralı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER