HaberlerDolarFaiz kararı öncesi dolarda son durum ne? 23 Temmuz Perşembe

Faiz kararı öncesi dolarda son durum ne? 23 Temmuz Perşembe - Dolar Haberleri

Dolar, ABD ile Çin arasında artan gerilimin yatırımcıları temkinli davranmaya sevk etmesine paralel olarak başlıca para birimleri karşısında dip seviyelerden toparlanmaya çalışırken TL tarafındaki yatay hareket sürüyor.

+
-
Faiz kararı öncesi dolarda son durum ne? 23 Temmuz Perşembe

 Merkez Bankası 'nın açıklayacağı faiz kararı öncesi dolar 6.85 TL'den işlem görüyor. Euro ve altın fiyatındaki yukarı yönlü hareket sürüyor

Dolar , ABD ile Çin arasında artan gerilimin yatırımcıları temkinli davranmaya sevk etmesine paralel olarak başlıca para birimleri karşısında dip seviyelerden toparlanmaya çalışırken TL tarafındaki yatay hareket sürüyor. Merkez Bankası'nın açıklayacağı faiz kararı öncesi dolar 6.85 TL'den işlem görüyor.

Euro Avrupalı liderlerin koronavirüs yardım paketi üzerine anlaşmasıyla dün 21 ayın en yüksek seviyesi olan 1.1601 doları gördükten sonra yüzde 0.3 gerileyerek 1.1571 dolardan işlem gördü. Euro /TL ise 7.93'ü aşarak 2018 ağustos ayındaki şokun ardından TL karşısındaki en yüksek değerine ulaştı.


Dolardaki zayıflık ve Çin ile yaşanan gerilim nedeniyle altın fiyatlarındaki artış da sürüyor. Spot altın fiyatı 1920 dolarlık rekoru kırmak için yukarı yönlü hareketini sürdürerek 1870 dolara kadar tırmandı. Ons fiyatındaki artışla gram altın fiyatı da 411 TL'nin üzerinde seyrediyor. Çeyrek altın 672 TL'den alıcı buluyor.

Hatırlanacağı üzere ABD, dün Çin'e Houston'daki konsolosluğunu kapatması için Cuma gününe kadar zaman verdi ve
Trump, diğer konsoloslukların kapatılmasının da "her zaman mümkün" olduğunu söyledi. Çin'in ABD'ye karşılık vereceğini açıklamasıyla dünyanın iki büyük ekonomisi arasındaki gerilim tırmanırken yuan neredeyse son iki ayın en sert düşüşünü kaydetti.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Aşevinde hummalı çalışma, 20 ton et dağıtıma hazırlanıyorEKONOMİ
Aşevinde hummalı çalışma, 20 ton et dağıtıma hazırlanıyor
Bakan Koca'nın 'vaka az' dediği Edirne'ye, bayramda binlerce kişi akın ettiEKONOMİ
Bakan Koca'nın 'vaka az' dediği Edirne'ye, bayramda binlerce kişi akın etti
Safranbolu'ya bayramda turist yağdıEKONOMİ
Safranbolu'ya bayramda turist yağdı
Hijyenik tesis ekonomiye can kattıEKONOMİ
Hijyenik tesis ekonomiye can kattı

EN ÇOK OKUNANLAR

Durağan'da orman yangını yeniden alevlendi Durağan'da orman yangını yeniden alevlendiSamsun'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı Samsun'da iki otomobil çarpıştı: 7 yaralıManisalı dağcılar Süphan Dağının zirvesinde bayramı kutladı Manisalı dağcılar Süphan Dağının zirvesinde bayramı kutladı
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER