HaberlerAmasyaDuyarlılık gösteren fotoğrafçıya müdürden teşekkür

Duyarlılık gösteren fotoğrafçıya müdürden teşekkür - Amasya Haberleri

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü İlker Kösterelioğlu, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) kimlik belgeleri olmayan 3 öğrenci için dükkanını açarak öğrencilerin fotoğraflarını hazırlayan ve sınava yetişmelerine katkı sağlayan fotoğrafçıya teşekkür etti.

+
-
Duyarlılık gösteren fotoğrafçıya müdürden teşekkür

27 Haziran Cumartesi günü YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) 1. oturum sınavına girmek isteyen 3 öğrenci yeni kimlik belgeleri olmadığından dolayı sınava alınmayınca, geçici kimlik belgesi çıkarmak için Amasya Nüfus Müdürlüğüne gitti. Burada görevli memur öğrencilerden biyometrik fotoğraf talep etti. Fotoğrafçıların sokağa çıkma yasağı nedeniyle kapalı olması yüzünden fotoğraf çektiremeyen öğrencilerin yardımına önce nüfus memuru yetişti. Telefon ile fotoğrafçı Tuncay Çuhadar'ı arayan nüfus memuru durumu kendisine izah etti. Tereddüt etmeden dükkanını açan Çuhadar, zaman ile yarışan öğrencileri sınava yetiştirdi. Bu örnek davranışını sosyal medyadan paylaşan 35 yıllık Fotoğrafçı Tuncay Çuhadar, Amasya İl Milli Eğitim Müdürü İlker Kösterelioğlu'nun dikkatini çekti. Kösterelioğlu, bugün makamında fotoğrafçı Tuncay Çuhadar'ı ağırladı. Kendisine örnek davranışından dolayı teşekkür ederek, Amasya figürlü bir hediye takdim etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Amasya İl Milli Eğitim Müdürü İlker Kösterelioğlu, 'Tuncay Beyi sosyal medya üzerinden takip ettim. 3 öğrencimiz kimliği olmadığından dolayı sınava alınmayınca nüfus müdürlüğü resimler için kendisine başvurmuş. Kendisi de o saatlerde evdeymiş. Haberi alır almaz hemen dükkanını açıp öğrenci arkadaşlarımıza çok kısa sürede nüfus kağıtları için gerekli olan fotoğrafları hazırlamış. Sosyal medyada gördüğümüz kadarıyla birçok kamu kurum özellikle polislerimiz çocuklarımıza yardım durumunda hemen seferber olmuşlar. İlimizde de böyle bir örneği görünce arkadaşımızı kurumumuza davet ederek, kendisine bir kahve ısmarladık ve teşekkür ettik. Bu güzel davranışından dolayı öğrencilerimiz adına kendisine tekrar teşekkür ediyorum' dedi.
Fotoğrafçı Tuncay Çuhadar ise olayı şu şekilde aktardı: 'Cumartesi günü evimdeyken gelen bir telefon ile 3 arkadaşımıza biyometrik fotoğraf çekilmesi gerektiğini söylediler. Zamanla yarıştığımız için hemen telefon ile Amasya Emniyet Müdürlüğünden izin aldım ve tereddüt etmeden dükkanımı açtım. 3 dakikada kendilerine fotoğrafları hazırlayıp verdim. Öğrencilerimizi sınava yetiştirmenin mutluluğunu sosyal medyadan paylaştım ve Milli Eğitim Müdürümüz beni makamına davet ederek burada teşekkür etti. 35 yıllık meslek hayatımda çok evlilik gördüm, düğün çektim. Çok mutluluklara şahitlik ettim. Fakat bunun mutluluğu bambaşka' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Karabük'te trafik kazası: 4'ü çocuk 7 yaralıGÜNDEM
Karabük'te trafik kazası: 4'ü çocuk 7 yaralı
Şehit ikizlerin babasından duygulandıran ziyaretGÜNDEM
Şehit ikizlerin babasından duygulandıran ziyaret
Bartın Üniversitesi öğrencisi Sabri Mert Mülhim, Türkiye şampiyonu olduGÜNDEM
Bartın Üniversitesi öğrencisi Sabri Mert Mülhim, Türkiye şampiyonu oldu
Türkiye'den Kazakistan'a tıbbi malzeme yardımıGÜNDEM
Türkiye'den Kazakistan'a tıbbi malzeme yardımı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 18 yaşındaki genç denizde boğuldu Samsun'da 18 yaşındaki genç denizde boğuldu'ERKEK CİNSELLİK İSTEMEZSE' 'ERKEK CİNSELLİK İSTEMEZSE'Erhan Kartal Samsunspor'a Dönmek İstiyor Erhan Kartal Samsunspor'a Dönmek İstiyorŞehit Astsubay Ethem Demirci'nin cenazesi Samsun'a getirildi Şehit Astsubay Ethem Demirci'nin cenazesi Samsun'a getirildiValilikten Samsunlu şehidin ailesine başsağlığı Valilikten Samsunlu şehidin ailesine başsağlığıSamsun OMÜ'de 71 kişilik işe bin 624 kişi başvurdu Samsun OMÜ'de 71 kişilik işe bin 624 kişi başvurduSamsun'da trafik kazazedelerinin yardımına ambulans helikopter yetişti Samsun'da trafik kazazedelerinin yardımına ambulans helikopter yetiştiSamsun'da polise yakalanmamak için ölümle yüzleşti Samsun'da polise yakalanmamak için ölümle yüzleştiBakan Kurum Samsun'daki yeni Millet Bahçesi'nin yerini tespit etti Bakan Kurum Samsun'daki yeni Millet Bahçesi'nin yerini tespit ettiTEDY, Sel, Hürrem, Roman, Naadam, Avarga, Zaan TEDY, Sel, Hürrem, Roman, Naadam, Avarga, Zaan
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER