SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'a ne kadar aşı geldi?
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da cami içinde ilk cuma

Samsun'da cami içinde ilk cuma

Normalleşme süreci kapsamında camilerin cemaatle ibadete açılmasının ardından ilk defa cuma namazı avlunun yanı sıra cami içinde de kılınmaya başlandı.

+
-
Samsun'da cami içinde ilk cuma
Samsun'da cami içinde ilk cuma

Korona virüsü nün Türkiye'de yayılımının ilk dönemlerinden itibaren camilerde tarihi bir sessizlik yaşanmış, yakın dönemde ise öğle, ikindi ve cuma namaz ları için camiler kapılarını yeniden cemaatle namaza açmıştı.

Cemaatle kılınan namazlar fiziksel mesafeli ve maskeli bir şekilde avlularda kılınıyordu. Cami  içinde ise bireysel şekilde namazlara izin veriliyordu.


Bugünlerde ise normalleşme süreciyle beraber camiler diğer vakitlerde de cemaate kapılarını açtı. Avlu ile beraber, cami içinde de cemaatle namaz kılınmaya başlandı. Bugün ise bu şekilde kılınacak ilk cuma namazının heyecanı cemaati kapladı. Cami içinde ve avluda kılınacak cuma için vatandaşlar Büyük Cami 'ye akın etti. Erken gelenler içeri girme imkanı buldu. Diğer cemaat ise cadde ve sokaklara taştı.


Vatandaşlar cami içinde kıldıkları ilk cumadan ötürü büyük mutluluk yaşadıklarını dile getirdiler. Kendileri hasret kaldıkları bir sevgiliye kavuşmuş gibi hissettiklerini belirten vatandaşlar önlemlere dikkat ettiklerini ve cami içindeki namazların da bu şekilde devam etmesini istediklerini belirttiler.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER