SON DAKİKA

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralı
<>
HaberlerSamsunKazara kendini vurdu! Ambulans helikopter imdada yetişti

Kazara kendini vurdu! Ambulans helikopter imdada yetişti - Samsun Haberleri

Samsun'da yaylada koyunlarına saldıran kurtlara ateş ederken yanlışlıkla kendini vuran çoban, ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı.

+
-
Kazara kendini vurdu! Ambulans helikopter imdada yetişti
Kazara kendini vurdu! Ambulans helikopter imdada yetişti

Samsun 'un Ladik  ilçesindeki Akdağ Yaylası' nda sabah 05.30 sıralarında , Tekkeköy ilçesinde ikamet eden çoban Yılmaz Denk  (56), 500 koyununu otlatmak üzere Akdağ Yaylası'na gitti.

Burada koyunlarını otlamaları için salan Yılmaz Denk, sis arasında biranda kurtların koyunlarına saldırdığını görünce tabancasını çıkartıp onları kaçırmak için ateş açtı. Tabancayla kendini sol bacağından kazara yaralayan Yılmaz Denk, cep telefonu ile oğlunu arayarak yardım istedi. Traktörle yaylaya ulaşan yakınları Yılmaz Denk'i alarak Ladik ilçesinin Küpecik Mahallesine götürdü.


Samsun'dan Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopter havalanarak Küpecik Mahallesi'nde evlerin arasında boş bir alana indi. Burada traktörden ambulans helikoptere alınan yaralı, hava ambulansıyla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne kaldırıldı.


Hastanede tedavi altına alınan Yılmaz Denk, '05.30'da koyunları saldım. İki dağın arasında sis vardı. Koyunlar geçerken canavar(kurt) daldı. Köpekler de koştular. Ben de kurtlar kaçsın, koyunlara zarar vermesin diye tabancayla ateş açtım. İkinci mermiyi atmadım, köpeklerin sesi sustu. Şarjörü çıkarmadım, yanlışlıkla mermiyi tekrar hazneye verdim. Tabancanın çakmağını da düşüreyim diye çaktım, o anda kazara vuruldum. 'Ben vuruldum' diye çocuğumu aradım. Traktörle gelip beni aldılar' dedi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER