SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerSamsunSamsun'da sınava girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım

Samsun'da sınava girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım - Samsun Haberleri

İlkadım Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında hafta sonu sınava girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım hizmeti verecek.

+
-
Samsun'da sınava girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım
Samsun'da sınava girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım

20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan LGS 'ye İlkadım ilçesinde girecek olan öğrencilere, İlkadım Belediyesi  ücretsiz ulaşım hizmeti sunarak sınav yerlerine taşıyacak.

İlkadım Belediyesi Ulaşım Hizmetleri ve Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin koordineli olarak yürüteceği ilçede belirlenen Sülün Kuşu, İlyasköy Kavşağı, Liman Kavşağı, Cumhuriyet Meydanı, 4. Hat Son Durağı'nı kapsayan 5 noktada sınav yerini bilmeyen öğrenciler yanlarında velileri ile birlikte sınav giriş belgelerini şoförlere göstererek, tahsis edilen araçlardan ücretsiz faydalanma imkanı bulacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi  de yarın Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek tüm öğrencilere, velilere ve sınav görevlilerine ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacak.

LGS’nin yapılacağı yarın öğrenciler ve veliler ile sınav görevlilerine Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş. tarafından ücretsiz ulaşım hizmeti verecek.

Tüm toplu taşıma araçları, öğrencilerin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir sıkıntı yaşamaması için sınav günleri tam kapasite çalışacak. Ayrıca ek seferler de yapılacak.


Gençlerin ülkenin geleceği olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir , “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize LGS’de başarılar diliyorum. Onlara inanıyoruz. Gençlerimiz bizim için değerli ve onları seviyoruz. Hayatlarını kolaylaştırmak, daha iyi sosyal ve ekonomik şartlar sunmak bizlerin görevi. Yarın yapılacak sınav öncesi ve sonrasında ulaşımlarını ücretsiz sağlayacağız. Tüm öğrencilerimiz, velilerimiz ve sınav görevlilerimiz, sınav yerlerine gidiş ve dönüşlerinde SAMULAŞ'a ait tramvaylar ile diğer toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak faydalanacaktır” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER