SON DAKİKA

Ordu'da hastane otoparkları ve yemekhaneler yoğun bakıma dönüştürülüyor
<>
HaberlerSokağa Çıkma YasağıHafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? - Sokağa Çıkma Yasağı Haberleri

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? sorusu 7'den 70'e tüm vatandaşların gündeminde. Geçtiğimiz hafta sonu 2 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanacağı kesinleşmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla iptal edilmişti. Şimdi gözler 13-14 Haziran sokağa çıkma yasağının hangi illerde olup olmayacağında.

+
-
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

13-14 Mayıs sokağa çıkma yasağı  olacak mı? sorusu gündemin en öne çıkan konularının başında geliyor.

Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde toplanacak Kabine Toplantısı 'ndan çıkacak kararda. İşte ayrıntılar...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HAFTA SONU VAR MI? 

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının bu hafta olup olmayacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı  tarafından kısıtlama ile ilgili genelge yayınlanmış, hafta sonu 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı belirtilmişti. Daha sonra 5 Haziran’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  yaptığı açıklamada yasağın iptal edildiğini duyurmuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada:


"Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.
Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.
Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.


Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum."

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMA HANGİ İLLERDE? 

13-14 Haziran tarihlerinde hafta sonu sokağa çıkma yasağının hangi illerde uygulanacağına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Sokağa çıkma yasağı son olarak; Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun , Van ve Zonguldak illerinde uygulanmıştı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER