SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerSamsunSamsun'da konutta 'düşük oranlı kredi' fırsatçılığı

Samsun'da konutta 'düşük oranlı kredi' fırsatçılığı - Samsun Haberleri

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını birinci elde yüzde 0,64, ikinci elde ise yüzde 0,74'e düşürmesi üzerine, bazı fırsatçı mal sahibi ve gayrimenkul şirketleri harekete geçti. Samsun'da yoğun taleple karşılaşan fırsatçılar, yüzde 25'lere varan oranlarda zam yaptı.

+
-
Samsun'da konutta 'düşük oranlı kredi' fırsatçılığı

Kamu bankaları nın tarihin en düşük konut kredisi kampanyası başlatması, fırsatçı mal sahibi ve gayrimenkul  şirketlerini harekete geçirdi. Fırsatçılar, yoğun talep üzerine yüzde 25'lere varan oranlarda zam yaptı.

Kamu bankaları 1 Haziran'da yaptığı açıklamada konut kredisi oranlarını birinci elde yüzde 0,64'e, ikinci elde ise yüzde 0,74'e çektiği açıklamıştı. Türkiye tarihinin en düşük oranlı konut kredi faiz oranları, 2 Haziran'dan itibaren vatandaşlara sunulmuştu.

Tarihin en düşük oranlı konut kredisi oranları fırsatçıları harekete geçirdi.

Bazı fırsatçı mal sahibi, inşaatçı, müteahhit ve hatta emlakçılar, salgın nedeniyle ertelenen ve düşük faiz oranlarıyla 180 ayda uygun ödemelerle ev sahibi olmak isteyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

Yeni kampanya açıklanır açıklanmaz, online ve kurumsal ilan sitelerinde ve diğer satış portallarında rakamlara yüzde 25'lere varan oranlarda zam geldiği görüldü.

Vatandaşlar söz konusu olaya hem firmaları ve mal sahiplerini arayarak, internet olma hayali kuranları düşük harekete geçirdi. Fırsatçılar, yoğun talep üzerine yüzde 30'a varan oranlarda zam yaptı.

Samsun 'da da alım satım sitelerindeki fiyatlarla konut almaya gidenler farklı fiyatlarla karşılaşınca şok yaşadılar

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER