SON DAKİKA

İçişleri'nden Samsun'a genelge! Yarın yapılacak
<>
HaberlerSamsunSamsun'da korona vakaları ve yasakların devam edeceği beklentisi arttı

Samsun'da korona vakaları ve yasakların devam edeceği beklentisi arttı - Samsun Haberleri

Samsun'da bir günde 9 corona pozitif vakasının çıkmasının ardından ulaşım kısıtlamasının devam edeceği beklentisi oluştu.

+
-
Samsun'da korona vakaları ve yasakların devam edeceği beklentisi arttı
Samsun'da korona vakaları ve yasakların devam edeceği beklentisi arttı

Samsun Haber : Corona virüs vaka ve ölü sayıları gün geçtikçe düşerken sokağa çıkma yasaklarının, seyahat yasaklarının son bulması vatandaşlar tarafından isteniyor. Ancak Samsun ’da bugüne kadar en yüksek corona virüs vakası dün tespit edildi. Bu durum Samsun’da ulaşım kısıtlamasının devam edeceği beklentisi oluşturdu.

Samsun'da bir günde çok sayıda pozitif vaka çıktı!

Corona virüsü sebebiyle haftalardır devam eden seyahat yasağı (giriş-çıkış ) normalleşme takvimi doğrultusunda gevşetilmeye başlandı. Virüsün yayılma hızı, vaka sayısı gibi veriler baz alınarak ilk olarak 7 ilde kaldırılan şehirler arası yolculuk yasağı geçtiğimiz haftalarda da 9 il ile devam etti. Bayram sonrası koronavirüs vaka verileri de dikkate alınarak parklar ve sahillerin yeniden ziyarete açılması, İstanbul, İzmir ve Ankara ve Samsun’unda aralarında olduğu 15 ile giriş-çıkış yasağı devam etse de yasakların Perşembe günü gerçekleştirilecek kabine toplantısının ardından gevşetilmesi bekleniyor.
 

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında 28 Mayıs Perşembe günü toplanacak. Toplantıda normalleşme süreci ile ilgili yeni kararlar alınacak.

Ancak Samsun ’da şimdiye dek bir günde en yüksek pozitif korona vakasının tespit edilmesi  Samsun'da yasakların devam edeceği beklentisi oluşturdu. Bilindiği üzere dün 9 pozitif vaka tespit edilmiş ve Samsun Valiliği uyarı yayınlamıştı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER