SON DAKİKA

Samsun'da Cuma Namazı kılınacak camilerin listesi
<>
HaberlerGülcan ErdemBalkan Türk Edebiyatının Acı Kaybı

Balkan Türk Edebiyatının Acı Kaybı - Gülcan Erdem Haberleri

Yazar Gülcan Erdem Hayatını Kaybetti

+
-
Balkan Türk Edebiyatının Acı Kaybı
 
Mübadele  üzerine yazdığı romanlarla tanınan edebiyatçı Gülcan Erdem , bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 
1945 Amasya Taşova doğumlu olan Erdem, Selanik Kayalar bölgesinden mübadele ile gelenlerin öykülerini kaleme aldığı romanlarla biliniyordu.
 
 
"Mübadil Oldum" ve "Ayrılık Olmasaydı" isimli romanlarıyla tanınan Erdem, uzun süredir İzmir'de yaşıyordu. Bir süre önce beyin kanaması geçiren Erdem, doktorların gayretlerine rağmen kurtarılamadı.
 
Balkan Türk dünyasında üzüntüye yol açan Gülcan Erdem'in vefatı ve eserleri üzerine köşe yazarımız Akın Üner  tarafından hazırlanan görüntülü haber aşağıdaki linkte yer alıyor.
gülcan erdemmübadele roman   vefat  
YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Diyarbakır'da trafik kazası: 1 yaralıGÜNDEM
Diyarbakır'da trafik kazası: 1 yaralı
Fatsa cumaya hazırGÜNDEM
Fatsa cumaya hazır
Suluova'daki camiler ibadete hazırGÜNDEM
Suluova'daki camiler ibadete hazır
7 Aralık Üniversitesinin projesi TÜBİTAK kabul ettiGÜNDEM
7 Aralık Üniversitesinin projesi TÜBİTAK kabul etti

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da facia! Araç ikiye bölündü Samsun'da facia! Araç ikiye bölündüSamsun'da feci şekilde can verdi Samsun'da feci şekilde can verdiSamsun'da çok önemli korona uyarısı Samsun'da çok önemli korona uyarısı Samsun'da alkollü şahıslar ortalığı birbirine kattı! Çok sayıda yaralı Samsun'da alkollü şahıslar ortalığı birbirine kattı! Çok sayıda yaralıSilahlı görüntüler sanıldığı gibi çıkmadı Silahlı görüntüler sanıldığı gibi çıkmadı28 Mayıs Perşembe Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 28 Mayıs Perşembe Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatlarıSamsun'da hava durumu 28 Mayıs Perşembe Samsun'da hava durumu 28 Mayıs PerşembeSamsun'da dikkatsizliklerini canlarıyla ödeyeceklerdi Samsun'da dikkatsizliklerini canlarıyla ödeyeceklerdiAltın fiyatları ne durumda? Gram ve çeyrek altın ne kadar? Altın fiyatları ne durumda? Gram ve çeyrek altın ne kadar?28 Mayıs Perşembe Samsun namaz saatleri 28 Mayıs Perşembe Samsun namaz saatleri
SIRADAKİ HABER