SON DAKİKA

Samsun'da Cuma Namazı kılınacak camilerin listesi
<>
HaberlerTrabzonKTÜ eski rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, Avrasya Üniversitesi'nin akademisyen ka

KTÜ eski rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, Avrasya Üniversitesi'nin akademisyen ka - Trabzon Haberleri

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) başhekimlik, dekanlık ve 2004-2012 yılları arasında rektörlük görevi yapan ve geçtiğimiz Mart ayı içerisinde görev süresini tamamlayarak ayrılan Prof. Dr. İbrahim Özen, Avrasya Üniversitesi'nde yeni görevine başladı.

+
-
KTÜ eski rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, Avrasya Üniversitesi'nin akademisyen ka

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Özen'e yeni görevinde başarılar dileyerek kendisinin üniversitelerine önemli katkı sağlayacağını söyledi. Yıldız 'Akademik kadromuza, alanında söz sahibi değerli isimlerin katılmasıyla daha da zenginleşiyor. Dönem içerisinde birçok akademisyenin kadromuza katılmasını sağladık. Şimdi de şehrimizde uzun yıllar görev yapmış, bölgemizin ve ülkemizin her köşesinde tanınan, Avrasya Üniversitesi'nin akademik olarak büyümesine büyük katkı sağlayacağına yürekten inandığım, önemli çalışmalara imza atmış Prof. Dr. İbrahim Özen hocamızın üniversitemizde göreve başlamasını sağladık. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Öğrencilerimiz ve üniversite için büyük bir kazanım olacağını düşünüyorum' dedi.

İbrahim Özen kimdir?
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Uzmanlık alanı, Anesteziyoloji ve Reanimasyon. Van Askeri Hastanesi'nde yedek subay olarak görev yapan İbrahim Özen, daha sonra Mardin Devlet Hastanesi'nde çalıştı, oradan da KTÜ'ye geldi. 1987'de Yardımcı Doçent, 1991'de Doçent ve 1997'de de Profesör olan Özen, KTÜ Tıp Fakültesi'nde Anabilim Dalı Başkanlığı, Hastane Başhekim Yardımcılığı, Başhekimlik, Tıp Fakültesi Dekanlığı yaptı. Türkay Tüdeş'in rektörlük süresinin bitimi sonrası yapılan seçimden ilk sırada çıktı ve Ahmet Necdet Sezer tarafından 2004 yılında rektörlüğe atandı. Bir sonraki seçimde de ilk sırada çıkan ve atanan Özen, 2012 yılında rektörlüğü Prof. Dr. Süleyman Baykal'a devretti. Özen çok sayıda dernek, vakıfta başkan ve yöneticilik yaptı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Diyarbakır'da saldırıya uğrayan polis şehit olduGÜNDEM
Diyarbakır'da saldırıya uğrayan polis şehit oldu
Şehit kaymakamın hayali sınırları aştıGÜNDEM
Şehit kaymakamın hayali sınırları aştı
Karaman'da trafik kazası: 2 yaralıGÜNDEM
Karaman'da trafik kazası: 2 yaralı
Aydın'da trafik kazası: Sürücünün eşi hayatını kaybettiGÜNDEM
Aydın'da trafik kazası: Sürücünün eşi hayatını kaybetti

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da araç şarampole yuvarlandı! Çok sayıda yaralı Samsun'da araç şarampole yuvarlandı! Çok sayıda yaralıSamsun'da korona virüsü pozitif çıktı! Onlarca kişi karantinaya alındı Samsun'da korona virüsü pozitif çıktı! Onlarca kişi karantinaya alındıSamsun'da cinayet zanlıları adliyede Samsun'da cinayet zanlıları adliyedeSamsun yolunda korkunç kaza! Samsun yolunda korkunç kaza!Karadeniz'de vahşi cinayet! Karadeniz'de vahşi cinayet!Uyuşturucuları 'Ozon' yakaladı Uyuşturucuları 'Ozon' yakaladıKorona virüs Samsun'da bir can daha aldı Korona virüs Samsun'da bir can daha aldı18 yaş altı genç ve çocuklar için tatil izni çıktı 18 yaş altı genç ve çocuklar için tatil izni çıktıYAŞASIN TAM BAĞIMSIZ KURU KAHVECİ MEHMET EFENDİ YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ KURU KAHVECİ MEHMET EFENDİSamsun'da botanik bahçesi gibi teras Samsun'da botanik bahçesi gibi teras
SIRADAKİ HABER