SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerKorona VirüsüBugün (19 Mayıs) marketler açık mı?

Bugün (19 Mayıs) marketler açık mı? - Korona Virüsü Haberleri

Korona virüsü tedbirleri kapsamında 15 ilde ilan edilen sokağa çıkma yasağında bugün son gün? Peki, bugün marketler açık mı? Gün içerisinde, manav, kasap ve market ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler '19 Mayıs'ta marketler açık mı?' sorusunun cevabını araştırıyor.

+
-
Bugün (19 Mayıs) marketler açık mı?
Bugün (19 Mayıs) marketler açık mı?

19 Mayıs ’ta marketler açık mı? Sokağa çıkma yasağı  uygulanan 15 ilde günlük ihtiyacını karşılamak isteyenler bu sorunun cevabını merak ediyor.

Peki, bugün marketler açık mı? Merak edilen sorular İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile cevabını buldu. İşte, “Marketler bugün açık mı ?” sorusunun cevabı…


Dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk iki gününde yani 16 ve 17 Mayıs tarihlerinde bakkal ve marketler kapalıydı.

Ancak geçtiğimiz haftalarda uygulanan ve hafta içine denk gelen sokağa çıkma kısıtlamalarında market ve bakkallar belli saatler arasında hizmet vermişti. Peki, bugün marketle ve bakkallar açık mı? İşte, cevabı…

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı  tarafından yayınlanan yönetmeliğe göre 19 Mayıs Salı günü marketler, bakkallar, manav ve kasaplar açık olacak. Yine yayınlanan yönetmeliğe göre market, bakkal, kasap ve manavlar saat 10.00 ile 16.00 arasında vatandaşlara hizmet verecek.

20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üzeri haricindeki vatandaşlar ise ihtiyaçlarını karşılamak için marketlere gidebilecekler.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER