SON DAKİKA

Samsunspor-Ümraniyespor maçı canlı yayın
<>
HaberlerOkulBakan Selçuk'tan 'okullar ne zaman açılacak?' sorusuna yanıt

Bakan Selçuk'tan 'okullar ne zaman açılacak?' sorusuna yanıt - Okul Haberleri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında, 'Okullar ne zaman açılacak sorusunun tek cevabı var. Okullar en güvenli şekilde açılacak. Bilimsel veriler söyleyecek' dedi.

+
-
Bakan Selçuk'tan 'okullar ne zaman açılacak?' sorusuna yanıt
Bakan Selçuk'tan 'okullar ne zaman açılacak?' sorusuna yanıt

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk , okulların, öğrenciler, öğretmenler ve veliler için en güvenli zamanda en güvenli şekilde açılacağını, tarihin ve uygulama şeklinin bilimsel veriler doğrultusunda belirleneceğini bildirdi.

Selçuk, sosyal medya hesaplarından okulların açılma tarihine ilişkin paylaşımda bulundu.

"Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır." ifadesini kullanan Selçuk, şunları kaydetti:

"Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci  ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Her tarih için hazırlığımız tamam. Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var:

Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek."

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER