SON DAKİKA

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralı
<>
HaberlerSokağa Çıkma YasağıSokağa çıkma yasakları bitiyor! İşte tarih

Sokağa çıkma yasakları bitiyor! İşte tarih - Sokağa Çıkma Yasağı Haberleri

Hükümetin hazırladığı 4 aşamalı corona sonrası normalleşme planında haziran ayı ile birlikte normalleşmenin kademe kademe hissedileceği yer alıyor. Sokağa çıkma yasağının kademeli olarak son bulması bekleniyor.

+
-
Sokağa çıkma yasakları bitiyor! İşte tarih
Sokağa çıkma yasakları bitiyor! İşte tarih

16-19 Mayıs ve ramazan bayramı nın yer aldığı 23-26 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlaması nın uygulanması öngörülüyor.

Restoran, kafe ve pastanelerin haziran ayının ortasında açılması planlanırken, ilk etapta saat sınırlaması getirileceği belirtiliyor.

Plana göre, önce mesai saatleri ile sınırlı olmak üzere ve katı fiziki mesafe koşullarıyla bu iş yerlerinin açılması öngörülüyor.

1 Eylül’de başlaması planlanan 3. normalleşme döneminde ise restoran ve kafelerdeki mesafe ve hijyen kuralları uygulanarak saat sınırlamasının kalkması planlanıyor.


Bunun için de 30 gün yeni vaka görülmemesinin gerektiği belirtiliyor.
Konserler, kültür merkezleri, gösteri merkezleri ile birlikte ağustos ayına kadar lunapark gibi alanlarında açılabilmesi gündemde.


Telafi eğitimleri de vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında. Öğrencilerin iyi bir yaz geçirmesi hedefleniyor.


Telafi eğitimlerinin ağustos sonunda yapılması ve eylül ayında yeni eğitim-öğretim dönemine geçilmesi planlanıyor.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın yapılacak bakanlar kurulu toplantısında öncelikle toplumun genelini ilgilendiren konular değerlendirilerek kararlar alınacak.


Bilim kurulunun tavsiyelerine göre normalleşme için belirlenen bu tarihlerin 15 gün öne ya da sonraya çekilebileceği değerlendiriliyor.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER