SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerMarketMarketler bugün saat kaçta kapanıyor? 8 Mayıs Cuma 2020

Marketler bugün saat kaçta kapanıyor? 8 Mayıs Cuma 2020 - Market Haberleri

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine genelge gönderildi. İki gün sürecek olan sokağa çıkma yasağı kapsamında marketlerden ihtiyaçlarını giderecek olan vatandaşlar marketler bugün saat kaça kadar açık olacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki Marketler bugün saat kaça kadar hizmet verecek?

+
-
Marketler bugün saat kaçta kapanıyor? 8 Mayıs Cuma 2020
Marketler bugün saat kaçta kapanıyor? 8 Mayıs Cuma 2020

 

Korona virüs  tedbirleri kapsamında ilk olarak 10-12 Nisan tarihinde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması devam ediyor.

Hafta başında gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından 7 Büyükşehir'e giriş çıkış yasağının sona erdiğinin duyurulmasının ardından 23 Büyükşehir ve Zonguldak 'ta sokağa çıkma yasağı uygulamasının bu hafta sonu da devam edeceği duyuruldu. Sokağa çıkma yasağı öncesinde bu illerde ikamet eden vatandaşlar marketlerden ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. Peki Marketler bugün saat kaça kadar açık olacak? 

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI 

Bakanlıktan 81 ilin valiliğine gönderilen genelgeye göre; 8 Mayıs saat 23.59 ile 10 Mayıs saat 23.59 arasında istisnalar hariç olmak üzere büyükşehir statüsündeki Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak olmak üzere 24 ilde vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

Kısıtlama günlerinde açık olacak iş yeri, işletme ve kurumlar ile istisna kapsamında olan kişiler, genelgede belirtildi. 8 Mayıs Cuma günü market, bakkal ve manavlar saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebilecek.

9 Mayıs Cumartesi ve 10 Mayıs Pazar günleri market, bakkal ve manavlar kapalı olacak. Cumartesi ve pazar günü, ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı ve satıldığı iş yerleri açık olacak.

Tatlı satışı yapan iş yerleri, adrese paket servis yapabilecek. Lokanta ve restoran tarzı iş yerleri, ramazan ayı nedeniyle sadece evlere paket servis hizmeti sunacak.

8 MAYIS CUMA MARKETLER SAAT KAÇA KADAR AÇIK OLACAK? 

8 Mayıs Cuma günü market,  bakkal ve manavlar saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edebilecek açıklamasında bulunuldu.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER