SON DAKİKA

Ertuğrul Sağlam'dan önemli açıklamalar
<>
HaberlerİzmirÜnlü tatil merkezindeki berberler, kuaförler hazırlığa başladı

Ünlü tatil merkezindeki berberler, kuaförler hazırlığa başladı - İzmir Haberleri

Yeni tip korona virüsü salgını tedbirleri çerçevesinde uzun süredir kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salonlarının 11 Mayıs Pazartesi günü açılacağı açıklanırken, Çeşme ilçesindeki iş yerlerinde hazırlıklar başladı.

+
-
Ünlü tatil merkezindeki berberler, kuaförler hazırlığa başladı
Ünlü tatil merkezindeki berberler, kuaförler hazırlığa başladı

Çeşme'deki 74 berber ve kuaför ile 3 güzellik salonunda temizlik çalışmaları başladı. Çeşme Belediyesi de, bu iş yerlerinin dezenfekte edileceğini açıkladı.
Çeşme'de uzun yıllardır berberlik yapan Mümin Avcı da, iş yerinde temizlik çalışmalarının startını verdi. Kullandığı aletleri dezenfekte eden Avcı, dükkanının 22 Mart'tan beri kapalı olduğunu belirtti. Avcı, 'Çok zor günler geçirdik. Dükkanlarımız kapalı olduğu için maddi olarak çok zorlandık. Dükkanlarımızı 11 Mayıs tarihinden itibaren açabileceğimizi öğrenince çok sevindim. Hemen temizliğe başladım. Tıraş yaparken kullandığım bütün aletlerimi, taraklarımı dezenfekte ediyorum. Belediyemiz de cuma günü dükkanımı dezenfekte edecek. Pazartesi gününden itibaren tertemiz bir dükkanda, bakanlığımızın açıkladığı genelgeye tam olarak uyarak, hijyenik şartlarda hizmet vermeye başlayacağız' diye konuştu.

'Pazartesi günü için bütün randevularım doldu'
Dükkanlarının açılacak olmasına müşterilerinin de çok sevindiğini söyleyen Avcı, 'Telefonum devamlı çalıyor. Çok sayıda müşterim arıyor. Daha şimdiden pazartesi günü için bütün randevularım doldu. Sosyal mesafeye de dikkat ederek ve her müşteriden sonra kullandığım alet ve tarakları dezenfekte ederek müşterilerimize hizmet vereceğiz. Havalar güzel. Dükkanımızın önü uygun. Aralıklı olarak dışarıya sandalye koyacağız. Müşterimiz dışarıda sırasını bekleyebilecek. İnşallah iyi olacak' şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER