SON DAKİKA

Samsun'da belediye işçisinin feci ölümü
<>
HaberlerSokağa Çıkma Yasağı20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? - Sokağa Çıkma Yasağı Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 yaş altı sokağa çıkma yasağına da değinirken konuyla ilgili tarih de verdi. Şimdi '20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Yasak ne zaman kalkıyor?' soruları yoğun bir şekilde soruluyor.

+
-
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak?
20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak?

20 yaş altı gençler uzun bir süredir evlerinden çıkmıyor. Dün bu konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası çok önemli açıklamalarda bulundu.

Açıklamaların hemen ardından '20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Yasak ne zaman kalkıyor?' soruları gündem oldu.

20 yaş altı sokağa çıkma yasakları  devam ederken dün 6. kez Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan  toplantı sonrası halkın karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. 

20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK? 

İlk olarak mayıs ayı normalleşme planını paylaşan Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:


"Sağlık Bakanlığımız, ülkemizdeki tüm sektörlerde normalleşme sürecinde uygulanacak salgın tedbirlerine ilişkin rehber dokümanlar hazırlayarak ilgili kurumlara göndermeye başladı. Tüm kurumlar ve işletmeler, faaliyetlerini bu rehber dokümanlardaki kurallara uygun şekilde yürütecek. İlk müjdemiz 65 yaş üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımızadır. 65 yaş üstü gruba, ilk etapta, sokağa çıkma sınırlandırması günlerinin birinde ve 4 saat süreyle, yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabilme imkanı getiriyoruz. İlk uygulamayı da bu hafta sonu 10 Mayıs Pazar günü 11.00 ile 15.00 saatleri arasında gerçekleştiriyoruz.

20 yaş altı için ise bu esnemeyi iki grup halinde uygulayacağız. 0-14 yaş grubu hafta içinde, 13 Mayıs Çarşamba günü, yine 11.00 ile 15.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkartılabilecek. 15-20 yaş grubu ise 15 Mayıs Cuma günü, yine aynı şartlarda ve aynı saatlerde dışarı çıkarak, hava alıp dinlenebilecek. Kurallara riayet düzeyine bakarak, sonraki haftalarda da aynı uygulamayı devam ettireceğiz."

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER