HaberlerSamsunİşte sokak sokak Samsun'un korona virüs haritası! Bakanlık güncelledi

İşte sokak sokak Samsun'un korona virüs haritası! Bakanlık güncelledi - Samsun Haberleri

Sağlık Bakanlığı, 'Hayat Eve Sığar' uygulamasına güncelleme getirdi. Buna göre, kullanıcılar sadece yakın çevresindeki değil, diğer tüm illerdeki vaka yoğunluklarını da görebiliyor.Samsun'un korona virüs vaka yoğunluğu nasıl?

+
-
İşte sokak sokak Samsun'un korona virüs haritası! Bakanlık güncelledi

Sağlık Bakanlığı 'nca hazırlanan, 'Hayat Eve Sığar ' mobil uygulaması bir süredir Android ve App Store platformlarında yayında.

Peki Samsun'un korona virüs  vaka yoğunluğu nasıl?

Uygulama, korona virüsü testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri gösteriyor.


Uygulama, her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Kullanıcılar, ‘ailem’ bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor.

Uygulama vatandaşları corona virüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirildi.


Uygulama ile telefon numarası doğrulaması yapılarak adım adım sorulan soruları cevaplayıp, corona virüs hastalığı ile ilgili şikayetlere göre nasıl davranılması gerektiği belirtiliyor.


Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına ulaşılabiliyor.
Evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğu görülebiliyor.


İşte Samsun'un korona virüs vaka yoğunluk haritası... 

 

 

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER