SON DAKİKA

Samsun'da internet kesintisi yaşanacak
<>
HaberlerKykKYK borçları ertelenecek mi?

KYK borçları ertelenecek mi? - Kyk Haberleri

KYK Borçları ile ilgili AK Parti 'den açıklama geldi. Yapılan açıklamada kredi borçlarının erteleneceğine yer verildi.

+
-
KYK borçları ertelenecek mi?
KYK borçları ertelenecek mi?

AK Parti  tarafındna hazırlanan 15 maddelik yeni kanun teklifinde KYK borçları ile ilgili madde yer aldı. AK Parti Grup Başkabvekili Mehmet Muş , yaptığı son dakika açıklamasında KYK borçlarının 3 aylık süre ile erteleneceğini söyledi.

Muş açıklamasında şunları söyledi: 

"Hazine ve belediye taşınmazlarıyla, milli parklar ve orman genel müdürlüğü taşınmazlarına ve izinlerin ait borçlar, KYK kredi borçları, belediyelerin gelir vergisi tevfikatlarına, sosyal sigorta prim ödemelerinin 3 ay süreyle ertelenmesi ve belediyelerin toplu taşıma faaliyetlerinin 3 ay süreyle desteklenmesine imkan sağlıyoruz."

Mehmet Muş 'un açıklaması şu şekilde:

- İlan ve çevre ve temizlik verileri, faaliyette bulunmadıkları dönemde alınmaması
- Hazine ve belediye taşınmazlarıyla, milli parklar ve orman genel müdürlüğü taşınmazlarına ve izinlerin ait borçlar, KYK kredi borçları, belediyelerin gelir vergisi tevfikatlarına, sosyal sigorta prim ödemelerinin 3 ay süreyle ertelenmesi ve belediyelerin toplu taşıma faaliyetlerinin 3 ay süreyle desteklenmesine imkan sağlıyoruz.


Konutlara ve faaliyetleri durdurulan işyerlerine ilişkin su faturalarının 3 ay süreyle belediyeler tarafından ertelenmesine imkan tanıyoruz. Burada yetkiyi belediyelere veriyoruz.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER