SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerSamsunSamsun meclisi toplandı! Yatırım müjdeleri

Samsun meclisi toplandı! Yatırım müjdeleri - Samsun Haberleri

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplantısında görüşülen 18 maddenin 17'si oy birliğiyle, 1 tanesi ise oy çokluğu ile kabul edilerek karar bağlandı.

+
-
Samsun meclisi toplandı! Yatırım müjdeleri
Samsun meclisi toplandı! Yatırım müjdeleri

Büyükşehir Belediye Meclisi Olağanüstü Toplantısı  1’inci Birleşimi, korona virüsü  tedbirleri kapsamında Ömer Halisdemir Toplantı Salonu'nda sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir  başkanlığında olağanüstü toplanan mecliste 18 gündem maddesi görüşüldü. Meclisin açılışında konuşan Başkan Demir, önemli bilgiler verdi.


Korona virüsü tedbirleri hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Korona virüsü ülkemizde görülmeden önce tedbirlerimizi almaya başlamıştık. Toplu ulaşım araçlarında ise daha dikkatli olduk. Toplu taşıma araçlarını her sefer dönüşünde dezenfekte ediyoruz. İlk günden itibaren bu çalışmaları devam ettik. Sosyal mesafe konusunda da otobüs ve tramvaylarda oturma düzenlerini gerçekleştirdik. 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının ardından belediyemizin Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın 2 bin 300 tane yaşlı bakım programı vardı. Hem onlara hem de onların dışına programı genişleterek şu anda yaklaşık 4 bin vatandaşımızın her türlü ihtiyacını karşılıyoruz. Özellikle eldiven, maske, hijyen malzemesi noktasında ihtiyaçlarını acilen karşıladık. Alışveriş ihtiyaçlarını da temin ediyoruz. Erzak ve malzeme noktasında talepleri olduğunda da onları anında karşılıyoruz” dedi.

Yatırım müjdeleri 


Başkan Demir ayrıca Toybelen Sanayi Sitesi alanının yapılması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokolün yapıldığını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bu proje için 1 milyar TL yatırımda bulunacağını, Derecik ve Canik Kentsel Dönüşüm Projesi'nin bu yıl başlayacağını, Terme Çayı Islah Projesi'nin de bu yıl hayata geçireceğini müjdeledi.

18 maddeden 17’si oy birliği ile karara bağlandı, 1 madde oy çokluğu ile geçti 


Başkan Demir’in konuşmasının ardından gündeme alınan 18 madde, komisyonlarda görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Komisyon toplantısı, meclis toplantısının yapıldığı toplantı salonunun üst katında yapıldı. Komisyonlarda görüşülen maddeler, karara bağlanmak üzere tekrar meclise havale edildi.


Mecliste görüşülen maddelerden 17’si oy birliği, 1 tanesi ise oy çokluğu ile kabul edilerek karara bağlandı. Gündemin ilk maddesinde yer alan “Araç alımlarıyla ilgili 5 milyon 308 bin TL’lik kredi talebi” ve gündemin 2’nci maddesinde bulunan, “Yapılacak ola kapalı-açık otopark, sosyal-kültürel tesis ve 22 adet uygulama projesinde kullanılmak üzere talep edilen 15 milyon 535 bin TL’lik kredi talebi” maddesi oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddeleri arasındaki "Atakum Belediye sınırları içerisine itfaiye alanı yapılması” maddesi, CHP üyeleri tarafından ilçe belediyesinin muhatap alınmadığı gerekçesiyle oy çokluğu ile meclisten geçti.


Maske ve eldiven takarak toplantıya katılan meclis üyelerinin sağlık görevlilerince ateş ölçümleri de yapıldı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER