SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerMaskeE-Devlet üzerinden ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır?

E-Devlet üzerinden ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır? - Maske Haberleri

E-Devlet sayfası üzerindeki formu dolduran 20-65 yaş arasındaki her vatandaşın evine haftada bir paket maske (5 adet) teslim edilecek. Maskeler, PTT Kargo ile ücretsiz olarak ulaştırılacak. Sizler için adım adım ücretsiz maske başvurularını derledik. İşte e Devlet ücretsiz maske başvuru detayları...

+
-
E-Devlet üzerinden ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır?
E-Devlet üzerinden ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye'nin korona virüs le mücadelesinde her geçen gün yeni tedbirler alınmaya devam ediyor.

Sokağa çıkma yasağı kapsamı genişletilirken, toplu taşıma ve marketlere maskesiz girmek yasaklandı. e-Devlet  aracılığıyla ücretsiz maske alımı yapılabileceği duyuruldu.

Milyonlarca vatandaşımızı merakla beklediği ücretsiz maske  dağıtımına ilişkin önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. e-Devlet aracılığı ile vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yapılacağı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı  ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu kararla birlikte, e-Devlet'in internet adresinden online form doldurularak her hafta 1 paket maske dağıtımı yapılacak. PTT Kargo  ile ücretsiz olarak taşınacak maskeler için vatandaşlara her hafta bir paket kotası getirildi.

Bu duyuru sonrası vatandaşlar 'e-Devlet cretsiz maske nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır? e-Devlet ücretsiz maske kimlere, kaç tane veriliyor?' sorularına yanıtını aramaya başladı.

Ücretsiz maske temini için, aile üyelerine ait bilgileri http://basvuru.turkiye.gov.tr adresindeki formda doldurmanız yeterli olacak. Vatandaşlarımızın her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. Maskeleriniz, PTT Kargo ile ücretsiz olarak adresinize getirilecektir.

e-Devlet ücretsiz maske nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır? 

Ücretsiz maske temini için maske.epttavm.com adresine giriş yapılıyordu. Son dakika değişikliğinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan ücretsiz maske dağıtımında başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak.

Ücretsiz maske temini için http://basvuru.turkiye.gov.tr adresine giriş yapabilirsiniz Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır. Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun. PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

 

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Canik 55165 gün önce
Haber güzel de e-Devletten başvuru yapan varsa bana da bildirsin. Çünkü başvuru yapıp formu dolduramıyorsun hizmet değil kandırmaca yapıyorlar. Sadece ben değil herkes aynı şikayeti yapıyor insanlarla dalga geçiyorlar. Devlet ciddiyeti kalmamış maalesef.
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER