SON DAKİKA

Samsun'daki faili meçhul cinayette flaş gelişme
<>
HaberlerKoronavirüsCumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! 'Geçim derdi olana destek olun'

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! 'Geçim derdi olana destek olun' - Koronavirüs Haberleri

Erdoğan yaptığı açıklamalarda, 'İşsiz kaldığı veya yetersiz gelire sahip olduğu için geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmamalıyız.' ifadelerini kullandı.

+
-
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! 'Geçim derdi olana destek olun'
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! 'Geçim derdi olana destek olun'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan  partisinin belediye başkanlarına hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın açıklamalarından satır başları:

Korona virüs  Kovid 19 hastalığı döneminde belediyelerimize çok daha önemli görevler düşüyor. Temizliğe daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. Geçim derdi olanlara destek olun.

(Belediyelerde) Temizlik ve korunma malzemelerinin temini ve dağıtımını yaygın şekilde sürdürmeliyiz. Bilhassa işsiz kaldığı veya yetersiz gelire sahip olduğu için geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmamalıyız.

AK Parti  olarak milletimizi bugüne kadar hayal kırıklığına uğratmadık.


Pek çok bankamız ilave kaynak sağlıyor. Bankalarımız ihtiyacı olan vatandaşlarımızın için 10 bin liraya kadar destek kredisi veriyor.

En büyük önceliğimiz vatandaşlarımızın geçim sıkıntısına düşmeden temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesini sağlayabilmektir.

Her alanda aldığımız tedbirlerle 83 milyonun tamamının yanında olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. Milletimiz göz boyamaya çalışanla halis niyetle hizmet edenin ayrımını böyle dönemlerde daha iyi yapar.

Rehavete asla düşmeden, panik yapmadan gerçekçi adımlarla mücadelemizi sürdürüyoruz.

Hamdolsun birçok ülkeye kıyasla iyi bir yerdeyiz ama bunu yeterli görmüyoruz.

Türkiye bu salgını yenecek güce sahiptir. Bu milletin en büyük gücü birliğidir, beraberliğidir.

Biz Bize Yeteriz kampanyasının işte sebebi budur. Toplanacak tutar doğrudan ihtiyaç sahiplerine bağışlanacaktır. Kendilerini Türkiye Cumhuriyeti üstünde görenlere milletimiz cevabını verecektir. Hele 83 milyonu birliğe davet eden bir kampanyaya kaşı çıkmak gaflettir.

83 milyonun arasına ayrılık, fitne ve tefrika virüsünü bulaştırmadığımız sürece corona virüsle mücadelemiz çok daha kolay olacaktır.

Corona salgı nını sulandırmaya kimsenin hakkı yoktur. Şu an milletimizin canını tehdit eden düşmanla mücadele ediyoruz. Gün siyasi etnik mezhebi tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak birlik olma günüdür.

 

 

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Şenol katırcı174 gün önce
Benim çok büyük geçim sıkıntım var yetkililer inşallah elinden geleni yapar
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER