HaberlerSamsunSamsun Valiliği duyurdu! İhtiyaç sahiplerine ödemeler başlıyor

Samsun Valiliği duyurdu! İhtiyaç sahiplerine ödemeler başlıyor - Samsun Haberleri

Samsun Valiliği tarafından , ihtiyaç sahiplerine ödemelerin başladığı duyuruldu.

+
-
Samsun Valiliği duyurdu! İhtiyaç sahiplerine ödemeler başlıyor

Samsun Valiliği, İhtiyaç sahipleri için 1 Nisan'dan itibaren PTT'den ödemelerin başladığını duyurdu.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada;

PTT’DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÖDEMELER BAŞLIYOR 

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı mızın koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye 1000’er TL tutarındaki ödemelerini 1 Nisan tarihinden itibaren işyerlerimizden ve ATM’lerden vatandaşlarımıza ulaştıracağız.

 Ödeme tarihleri ihtiyaç sahibinin doğum yılının son rakamına göre belirlendi. Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan’da, 1 ve 6 olanlar 2 Nisan’da, 2 ve 7 olanlar 3 Nisan’da, 3 ve 8 olanlar 4 Nisan’da, 4 ve 9 olanlar 5 Nisan’da ihtiyaç ödemelerini alacak.

 İşyerlerimizde yoğunluğun önüne geçebilmek amacı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu 2022 sayılı Kanun kapsamındaki Yardım ödemeleri öne çekilerek, işsizlik ödenekleri ile aynı döneme denk gelmemesi sağlanmıştır. Bu kapsamda Şirketimizde hesabı bulunan işsizlik ödeneği almaya hak kazanmış müşterilerimizin işsizlik ödemelerini 5 Nisan tarihinden itibaren hesaplarına yatıracağız.

 Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla virüsün yayılmaması için sosyal temasın en aza indirilmesi gerektiğini hatırlatıyor, vatandaşlarımızın tüm kamu kurum ve kuruluşlarının verdiği olağanüstü mücadeleye katılarak kurallara uymasının önemli olduğunu vurguluyoruz.

 İşlemlerini internet ya da ATM’den yapamayan vatandaşlarımızı kontrollü bir şekilde iş yerlerimizde misafir ediyoruz. Sosyal mesafe kuralına uygun olarak yaygın iş yerlerimizde bulunan gişelerde görevli personel sayısının en fazla iki katına kadar müşteriyi sırayla iş yerlerimize alarak işlemlerinizi yapmayı sürdüreceğiz. Ayrıca şubelerimizde oluşabilecek yoğunluğu azaltmak amacıyla ATM’lerden ücretsiz günlük para çekme limitini 3 bin TL'ye yükselttiğimizi hatırlatmak isteriz.

Koronavirüs ün ülkemizde görüldüğü ilk günden bu yana PTT olarak gerekli tedbirleri aldık. Tüm PTT iş yerlerimizde, dağıtım ve servis araçlarımızda ve müşterilerin temas edebileceği alanlarda Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda dezenfeksiyon çalışmalarını düzenli olarak yaparak, müşterilerimizin ve personelimizin sağlığını koruyoruz. 

 

 

 

 

 

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Ceylan kip muğla yatağand105 gün önce
Yanlış yere kimseyi heveslendirmeyim yoksulara ihtiyaç sahiplerine verilmiyor engelli çocuğu olan dul ve eğitim 65 yas üzerine veriliyor ihtiyaç sahiplerine verilmiyor biz fakirler taş kökünü mü yiğeciyiz saten engelli ve 65 yas ayli alanlar her ay maas alıyor böyle giderse vayvhalimize
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER