SON DAKİKA

Samsun'da bankada çalışan onlarca kişi karantinaya alındı
<>
HaberlerSamsunSamsun Valisi Osman Kaymak, bu iddianın asılsız olduğunu söyledi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, bu iddianın asılsız olduğunu söyledi. - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Osman Kaymak süper bulaştırıcı iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.

+
-
Samsun Valisi Osman Kaymak, bu iddianın asılsız olduğunu söyledi.

Samsun Valisi Osman Kaymak ; Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi  programında İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Çetiner'in Samsun 'da dedesi umreden gelen bir gencin virüs kaptığını ve bu gencin hamburgercide çalışması vesilesiyle süper bulaştırıcı olarak onlarca kişiyi enfekte ettiğine yönelik söylemlerini yalanladı. 

Kaymak, sosyal medya hesabında; "Sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yayınlanan “Samsun'da süper bulaştırıcı var” başlıklı haber doğru değildir. İlimizde böyle bir durum yaşanmamıştır. Ülkemizin içinden geçtiği bu hassas dönemde lütfen resmi kurumlar tarafından yapılmayan açıklamalara itibar etmeyelim" açıklamasında bulundu. 

Çetiner’in söylemi sosyal medyada hızla yayılırken şehirde adeta panik havası oluşturdu.Birgün önce koronavirüsten ölümlerin yaşandığı iddiasıyla fotoğrafların paylaşılmasının hemen ardından süper bulaştırıcı söylemi şehirdeki panik havasını üst seviyeye çıkartmıştı.

 

YORUMLAR6 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Bahar66 gün önce
Kim hastaysa evine gönderilmesin iyi olanakadar
Birol66 gün önce
"resmi kurumlar tarafından yapılmayan açıklamalara itibar etmeyelim" sözüne çok güldüm.
Ayse67 gün önce
Şu saatten sonra yok denilse ne olacak hastaneler tıka basa dolu
Melek67 gün önce
Sayın kaymakamım hastanelerde yatan pozitif lı hastalar var pekı bunlara nerden bulasıldı
İbrahim H.67 gün önce
Dogru degilse geregini yapin. Dogruyuda bilmek bizim hakkimiz. Varsa boyle bir kisi karantinaya alin. Bizde bu kisiyi bilelimki onunla temas ettikmi etmedikmi. Ona gore onlemimizi alalım. Bu olayda gerceklik payı varsa, lütfen gercekleri ört bas etmeyelim.
Cemil Kaya68 gün önce
İnsanları tedirgin edecek asılsız haberleri konuşmak ve yaymak yanlış bir davranıştır manevi mesuliyeti vardır biribirimize destek olma zamanıdır
SIRADAKİ HABER