SON DAKİKA

Samsun'da korona virüsten ölenlerin sayısı
<>
HaberlerSamsunOZON TEDAVİSİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

OZON TEDAVİSİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR - Samsun Haberleri

  VM Medical Park Samsun Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniği'nden Uzm. Dr. Kemal Toprak, ozon tedavisinin bağışıklık sistemini güçlendirmedeki etkisini anlattı.

+
-
OZON TEDAVİSİ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Tüm dünyada koronovirüs ile mücadele çalışmalarının sürdüğü ve bu süreçte bağışıklık sistemimizin güçlü olması gerektiğini anlatan VM Medical Park Samsun Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniği’nden Uzm. Dr. Kemal Toprak , antiviral, antifungal ve antibakteriyel özelliği olan çok kuvvetli dezenfektan etkiye sahip ozon tedavisiyle ilgili bilgiler verdi.

 

Ozon terapinin, ozon gazı kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemi olduğunu ifade eden Uzm. Dr. Kemal Toprak , “Ozon normalde atmosferde bulunan şeffaf renksiz bir gazdır. Kendine has özel kokusu vardır. Özellikle diyabet, hipertansiyon, alerji, astım KOAH gibi kronik hastalarda ve aynı zamanda bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine ihtiyaç duyulan hastalarda ozon tedavisi oldukça etkilidir” dedi.

 

Vücutta hücre yenilenmesini artırıyor 

Ozon tedavisinin 12 yaşından itibaren tüm yaşlarda kullanılabildiğinin altını çizen Uzm. Dr. Toprak, “Ozon yeryüzünde bilinen en güçlü doğal dezenfektan olarak kabul edilir. Yaygın kullanılan ‘Klorheksidin’ dediğimiz dezenfektan özelliği oldukça yüksek olan maddeden bile 3125 kat daha güçlü dezenfeksiyon sağlar ve mikrop öldürücü olarak kabul edilir. Ozon tedavisi vücutta kan dolaşımını düzenler. Kanın oksijen taşıma kapasitesini artırarak kandaki oksijen miktarını artırır. Böylece dokuların oksijenlenmesini ve beslenmesini artırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir” diye konuştu.

Virüsleri öldürüyor 

Ozonun en önemli etkisinin antioksidan sistemi aktive etmesi olduğunu söyleyen Uzm. Dr. Toprak, şöyle devam etti: “Ozon tedavisi vücuda verildiği andan itibaren hem bakterilere ve virüslere karşı bir savaşçı gibi davranıp onları öldürmekte hem de antioksidan özelliği ile mitokondri, immün sistem, detoksifikasyon, metabolik ve hormonal sistemlerin düzenlenmesi ile vücutta hücre yenilenmesini artırmaktadır. Bakteri, virüs, mantar gibi mikroorganizmaların antioksidan sistemi daha zayıf olduğundan ozondan çok çabuk etkilenmekte ve parçalanmaktadırlar. Ozon ile kolayca okside olabilen lipit zarf içeren virüsler (Herpes, HCV, HIV gibi) ozan tedavisine daha hassastır. Hepatit B ve Hepatit C'de ve HİV hastalarında da Ozon terapi son derece etkilidir” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Virüs sebebiyle boşalan Atakum Sahili havadan görüntülendiSAMSUN HABER
Virüs sebebiyle boşalan Atakum Sahili havadan görüntülendi
Fatih Türkel' Vatandaş indirim bekliyor'SAMSUN HABER
Fatih Türkel;' Vatandaş indirim bekliyor'
Samsun'da sağlık personeline moral verdilerSAMSUN HABER
Samsun'da sağlık personeline moral verdiler
Samsun'da İl Pandemi Kurulu toplandı! SAMSUN HABER
Samsun'da İl Pandemi Kurulu toplandı!

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da babasını tüfekle öldürdü Samsun'da babasını tüfekle öldürdüSamsun'da araç giriş çıkışı durduruldu Samsun'da araç giriş çıkışı durdurulduSamsun'da toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmayacak Samsun'da toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmayacakTürkiye'de bulunan Cezayir vatandaşları Samsun üzerinden ülkelerine gönderildi Türkiye'de bulunan Cezayir vatandaşları Samsun üzerinden ülkelerine gönderildiSamsun'da korona virüse böyle önlem aldı Samsun'da korona virüse böyle önlem aldıBaşkan Ersan Aksu'dan elektrik ve doğal gaz açıklaması Başkan Ersan Aksu'dan elektrik ve doğal gaz açıklamasıAyşegül Asal'ın kaleminden...CIA VE FACEBOOK PAKTI Ayşegül Asal'ın kaleminden...CIA VE FACEBOOK PAKTI4 Nisan Cumartesi Samsun'da namaz saatleri 4 Nisan Cumartesi Samsun'da namaz saatleriMASKEYİ KİMLER, NASIL KULLANMALI? MASKEYİ KİMLER, NASIL KULLANMALI?4 Nisan Cumartesi Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 4 Nisan Cumartesi Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları
SIRADAKİ HABER