SON DAKİKA

Samsun'da korona virüsten ölenlerin sayısı
<>
HaberlerElektrikElektriğe zam gelecek mi? EPDK Başkanı açıkladı!

Elektriğe zam gelecek mi? EPDK Başkanı açıkladı! - Elektrik Haberleri

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, bu yılın ikinci çeyreğinde elektrik fiyatlarına zam yapılmayacağını bildirdi.

+
-
Elektriğe zam gelecek mi? EPDK Başkanı açıkladı!

Bugün yapılan kurul toplantısında 2020 Nisan-Haziran dönemine ilişkin elektrik tarifelerinin belirlendiğini kaydeden Mustafa Yılmaz,  "2020 yılı Nisan- Mayıs- Haziran aylarına yönelik herhangi bir fiyat artışı söz konusu değildir" ifadesini kullandı.

Korona virüs le mücadele sürecinde elektrik ve doğal gazda kesinti yapılmaması ile ilgili de değerlendirmelerde bulanan Başkan Yılmaz enerji sektörünün üzerine düşen fedakârlığı yapması gerektiğini vurguladı.

Yılmaz şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın elektrik ve doğal gaz kesme konusunda verdiği mesaj çok net. Sosyal devlet olmanın gereği ile biz de bu süreci yakından takip ediyoruz. Hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi hayati önem taşıyor. Enerji sektöründe görev yapan herkesin çok daha dikkatli, çok daha titiz çalışması gereken günlerdeyiz. Kurum olarak Bakanlığımızla eşgüdüm ve tam bir işbirliği ile çalışıyoruz ve ilerleyen günlerde alınması gereken yeni tedbirler olursa bu tedbirleri de vakit kaybetmeden alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”

 Akaryakıt sektöründen gelen dönüşümlü çalışma ve bazı bayilerin belirli saatlerde kapatılması yönündeki taleplerini de değerlendiren Başkan Yılmaz; henüz böyle bir adımın gündemlerinde olmadığını, öncelikle vatandaşlardan evde kalmalarını ve mümkün mertebe dışarı çıkmamalarını beklediklerini kaydetti.

Hayatın akışında sorumlulukların ve ihtiyaçların sürdüğünü ve bu noktada akaryakıt sektöründeki hizmetlerin aksamamasının önemini vurgulayan EPDK  Başkanı Yılmaz; “Vatandaşlarımız 7/24 akaryakıta ulaşabilmeli ve bu konuda en ufak bir sıkıntı ile karşılaşmamalı. Ancak piyasanın sürdürülebilirliğinin korunması için -vatandaşlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde- yeni önlemler almak söz konusu olduğunda Kurumlarımızla irtibatlı şekilde üzerimize düşeni yaparız” dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
MADSİAD Başkanı Efendioğlu: 'Gelin bu yılı para kazanma yılı değil ekmek paylaşmGÜNDEM
MADSİAD Başkanı Efendioğlu: 'Gelin bu yılı para kazanma yılı değil ekmek paylaşm
2 büyükşehrin bu mahallelerinde seyahat yasağı uygulanmıyorGÜNDEM
2 büyükşehrin bu mahallelerinde seyahat yasağı uygulanmıyor
İçişleri Bakanlığı: 'Mart ayında 89 terörist etkisiz hale getirildi'GÜNDEM
İçişleri Bakanlığı: 'Mart ayında 89 terörist etkisiz hale getirildi'
Korona virüsten bugün 4 nisan cumartesi kaç kişi öldüGÜNDEM
Korona virüsten bugün 4 nisan cumartesi kaç kişi öldü

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Nostalji Maç Videoları 3 Samsunspor Nostalji Maç Videoları 3Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumu Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumuDJ Kerim Büyük'ten meslek sırları DJ Kerim Büyük'ten meslek sırlarıİsmail Çipe 8 maçta forma giydi İsmail Çipe 8 maçta forma giydiEmre Demir'den Evde Kal çağrısı Emre Demir'den Evde Kal çağrısıKayseri Gençlerbirliği 15 kart gördü Kayseri Gençlerbirliği 15 kart gördüHakan Arıkan formaya hasret Hakan Arıkan formaya hasret2 büyükşehrin bu mahallelerinde seyahat yasağı uygulanmıyor 2 büyükşehrin bu mahallelerinde seyahat yasağı uygulanmıyorMADSİAD Başkanı Efendioğlu: 'Gelin bu yılı para kazanma yılı değil ekmek paylaşm MADSİAD Başkanı Efendioğlu: 'Gelin bu yılı para kazanma yılı değil ekmek paylaşmİş yerinin camını kıran alkollü şahıs gözaltına alındı İş yerinin camını kıran alkollü şahıs gözaltına alındı
SIRADAKİ HABER