SON DAKİKA

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye oyunculuk teklifi
<>
HaberlerErtuğrul SağlamErtuğrul Sağlam: Salgını Yenmeliyiz, Şampiyonluk Zaten Geliyor

Ertuğrul Sağlam: Salgını Yenmeliyiz, Şampiyonluk Zaten Geliyor - Ertuğrul Sağlam Haberleri

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Lig Radyo'da gerçekleşen Samsunspor özel programına bağlandı.

+
-
Ertuğrul Sağlam: Salgını Yenmeliyiz, Şampiyonluk Zaten Geliyor
Ertuğrul Sağlam: Salgını Yenmeliyiz, Şampiyonluk Zaten Geliyor

Lig Radyo 'da Yetkin Etkin 'in hazırlayıp sunduğu Samsunspor  özel programı için telefonla bağlanan ve Mehmet Ayan'a konuşan Ertuğrul Sağlam , bazı önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasına öncelikle ülkede bulunan karantina uygulamasından başlayan ve herkesi bu çağrılara uymaya davet ederek devam eden Ertuğrul Sağlam, öncelikli rakiplerinin şu an bütün dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını olduğunu ve bu salgını mağlup etmeleri gerektiğini, şampiyonluğun zaten gelmek üzere olduğunu belirtti.

Milli takımdan hocası olan Fatih Terim'e geçmiş olsun temennisinde bulunan Sağlam, ardından futbol ile ilgili açıklamalar yaptı. Sağlam genel olarak şunları söyledi: "Samsunspor benim için zaten çok önemli bir camia ve burada bulunma sebebimin temeli Samsunspor'un olmasıdır. Tabii ki, inandığım bir projeydi. Manisa FK ile deplasmanda oynadığımız maç çok kritikti.

Oraya 2 puan önünde gitmiştik, maçı kazandığımız zaman aradaki fark 5'e çıktı. Üstelik birkaç gün sonra bir hafta içi maçı oynadık ve biz o maçımızı da kazandık. Rakibimiz takıldı ve aradaki puan farkı 7'ye çıkınca biz psikolojik olarak iyice rahatladık. Elbette futbol enteresan bir oyun, bazı şeyler bitmeden bitti demek doğru olmaz. Bu nedenle matematik olarak garanti dediğimiz anda, evet işte şampiyonuz diyebiliriz. Onun dışında çalışmalarımızı ciddiyetle sürdüreceğiz. Ama tabii baktığımızda 12 maç ardarda kazanmamız, en önemli rakibimizi deplasmanda mağlup etmemiz, 10 puanlık bir fark oluşturmamız gibi sebepler bizim şampiyonluğumuzun habercisi olarak görünüyor. Yine de temennimiz bu sürecin bir an önce normale dönmesi ve büyük taraftarımızla birlikte şampiyonluk kutlaması yapmamız yönünde...

Bir başka konu ise şu; sürecin ne olacağı ile ilgili bana herhangi bir şey soran olmadı. 2. ve 3. Lig maçlarının nasıl uygulanacağını ne yapılacağını bilmiyoruz.

Bizim ülkemizde zaten böyledir; konunun merkezinde bulunan insanlara bir şey sorulmadan kararlar alınır. Ancak kişisel fikrim şu, Avrupa Şampiyonası'nda ertelenmesiyle beraber önümüzde mayıs sonu, haziran tamamı gibi futbol oynanabilecek çok geniş bir zaman dilimi ortaya çıktı.

Müsabakaların haziran ayında da oynatılabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle ligler bitirilebilir. Ama en başta da dediğim gibi, öncelikle bu virüs salgınını mağlup etmemiz gerekiyor, şampiyonluk zaten bir şekilde gelecektir.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER