SON DAKİKA

Samsun'da korona virüsten ölenlerin sayısı
<>
HaberlerKoronavirüsSözleriyle herkesi duygulandırdı

Sözleriyle herkesi duygulandırdı - Koronavirüs Haberleri

Eskişehir'de Tevibe Ebe'nin, ''Üzümler olunca gelin bak, gücenirim?' sözleri izleyenleri duygulandırdı.

+
-
Sözleriyle herkesi duygulandırdı

Jandarma ’nın Eskişehir Yunus Emre köyü nde, ‘Bir ihtiyaçları olup olmadığını’ sormak için uğradığı Tevide Ebe ve Mehmet Dede’nin görüntüleri sosyal medyada büyük yankı buldu.

Yaşlıların bağışıklık sistemi daha düşük olduğundan korona virüs ten etkilenme oranı da yüksek. Bu nedenle 65 yaş üstüne evden çıkma yasağı getirildi.

Ancak bir takım kendini bilmez yaşlıları hedef haline getirdi. Kendini polis diye tanıtıp yaşlı insana azap çektirenler, otobüse binmesin diye yere itenler, kolonya dökenlerin vicdanları yaralayan görüntüleri büyük tepki topladı. Kimi gözaltına alındı.

Yaşlıların bilgi birikimleri ve hayat tecrübeleriyle toplumun hafızası, yol göstericisi olduğunu unutup, yaşlıları taciz eden bu terbiyesiz gençlere cevap Tevibe Ebe’den geldi.

Tevibe Ebe’nin, Kendilerini ziyarete gelen Jandarmaya, ‘“Üzümler olunca gelin bak, gücenirim” sözleri, Türk insanının saflığının ve misafir severliğinin en güzel örneği olarak karşımıza çıktı.

Tevibe Ebe, yitirmeye başladığımız bu güzel değerleri tekrar bizlere hatırlattı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Korona virüs kapsamında terhis olan askerler ile ilgili açıklama!GÜNDEM
Korona virüs kapsamında terhis olan askerler ile ilgili açıklama!
Fatsa'da korkutan yangınGÜNDEM
Fatsa'da korkutan yangın
45 yıllık İnönü Üniversitesi tarihi kitap ve belgesel olduGÜNDEM
45 yıllık İnönü Üniversitesi tarihi kitap ve belgesel oldu
Son canlı şahit karantinadaki evinde bile şehit arkadaşlarını unutmadıGÜNDEM
Son canlı şahit karantinadaki evinde bile şehit arkadaşlarını unutmadı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da babasını tüfekle öldürdü Samsun'da babasını tüfekle öldürdüSamsun'da araç giriş çıkışı durduruldu Samsun'da araç giriş çıkışı durdurulduSamsun'da toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmayacak Samsun'da toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmayacakTürkiye'de bulunan Cezayir vatandaşları Samsun üzerinden ülkelerine gönderildi Türkiye'de bulunan Cezayir vatandaşları Samsun üzerinden ülkelerine gönderildiSamsun'da korona virüse böyle önlem aldı Samsun'da korona virüse böyle önlem aldıBaşkan Ersan Aksu'dan elektrik ve doğal gaz açıklaması Başkan Ersan Aksu'dan elektrik ve doğal gaz açıklamasıAyşegül Asal'ın kaleminden...CIA VE FACEBOOK PAKTI Ayşegül Asal'ın kaleminden...CIA VE FACEBOOK PAKTI4 Nisan Cumartesi Samsun'da namaz saatleri 4 Nisan Cumartesi Samsun'da namaz saatleriMASKEYİ KİMLER, NASIL KULLANMALI? MASKEYİ KİMLER, NASIL KULLANMALI?4 Nisan Cumartesi Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 4 Nisan Cumartesi Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları
SIRADAKİ HABER