SON DAKİKA

Samsun'da korkunç yangın
<>
HaberlerKilisKilis'te şehitlik yeniden düzenlenecek

Kilis'te şehitlik yeniden düzenlenecek - Kilis Haberleri

Kilis asri mezarlıktaki şehitlik yeniden düzenlenmesi için çalışma başlatıldı.

+
-
Kilis'te şehitlik yeniden düzenlenecek

Kilis Valisi Recep Soytürk'ün İl Özel İdaresine verdiği talimatla asri mezarlıkta bulunan şehitlikte düzenleme yapılması için gerekli çalışmalara başlanıldı.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Sümer, Vali Soytürk'ünn talimatıyla asri mezarlıktaki şehitlik ile ilgili çalışmalara başladıklarını ifade ederek, ' Valimizin direktifleriyle projemizi hazırladık. Kısa süre içerisinde şehitliğimizi yeniden ele alıyoruz. Asri mezarlıkta aile kabristanlıkların da ilçelerimizde, köylerimizde ve Kilis nüfusuna kayıtlı olan şehitlerimiz ile sınır hattında şehit olan 61 askerimiz için temsili şehitlikte mezarlar yapılacak. Kilis'te bütün şehitlerimizin mezarlarının bakımını valimizin talimatıyla aksatmadan yapıyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde şehitliğimizin yeni düzenlemelerini yapmaya başlayacağız' dedi.
Öte yandan Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, Asri Mezarlık içerisinde bulunan eski şehitlik ile kurtuluş savaşı ve istiklal savaşı gazilerinin mezarlarının belediye olarak düzenleme yapacaklarını ifade ederek, 'Eski şehitlik olarak bilenen yerde 6 şehidimizin mezarı var, 33'de kurtuluş savaşı ve istiklal savaşı gazimizin mezarlara var. Burada düzenleme yapacağız. Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte hem mezarlar hemde alanda çalışma yapacağız' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Sağlıkçılar için hayati önem taşıyordu dağıtılmaya başlandıGÜNDEM
Sağlıkçılar için hayati önem taşıyordu dağıtılmaya başlandı
Yaşlılara yönelik sağlık hizmetlerinin eve getirilmesi için 3'ncü Yaş TV ve 3'ncGÜNDEM
Yaşlılara yönelik sağlık hizmetlerinin eve getirilmesi için 3'ncü Yaş TV ve 3'nc
Üniversite öğrencisi maske üretimine farklı bir boyut getirdiGÜNDEM
Üniversite öğrencisi maske üretimine farklı bir boyut getirdi
Trafik cezalarını iptal ettirebilirsinizGÜNDEM
Trafik cezalarını iptal ettirebilirsiniz

EN ÇOK OKUNANLAR

Trafik cezalarını iptal ettirebilirsiniz Trafik cezalarını iptal ettirebilirsinizSamsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumu Samsun'da bugün hava nasıl olacak? Samsun hava durumu7 Nisan Salı Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 7 Nisan Salı Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatlarıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?Samsun Türkiye'ye örnek oldu Samsun Türkiye'ye örnek olduAltın fiyatları bugün ne kadar oldu? 7 Nisan 2020 altın kuru Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 7 Nisan 2020 altın kuruGenç adam 9'uncu kattan atlayarak intihar etti Genç adam 9'uncu kattan atlayarak intihar ettiTürkeli'de 6 katlı binanın çatısında yangın Türkeli'de 6 katlı binanın çatısında yangınSamsunspor Nostalji Maç Videoları 5 Samsunspor Nostalji Maç Videoları 5Üniversite öğrencisi maske üretimine farklı bir boyut getirdi Üniversite öğrencisi maske üretimine farklı bir boyut getirdi
SIRADAKİ HABER