SON DAKİKA

Samsun'da korona virüsten ölenlerin sayısı
<>
HaberlerSamsunSamsun'dan İdlib'e yola çıktı

Samsun'dan İdlib'e yola çıktı - Samsun Haberleri

Samsun'da okul bahçesinde yardım tırını uğurlamak için tören düzenlendi.

+
-
Samsun'dan İdlib'e yola çıktı

Samsun Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi  (İHL) öğrencileri ve velileri tarafından temin edilen insani yardım malzemelerinin bulunduğu 'Şehit Eyüp Gülaştı yardım tırı ', Suriye'nin İdlib kentindeki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Törene Atakum  Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Atakum'a İmam Hatip Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı ,Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik, Okul Müdürü Zahit Köseoğlu, Okul Aile Birliği Başkanı Ali Akyüz, okul aile birliği üyeleri, dernek yöneticileri, öğretmenler ve İdlib'de şehit edilen Atakum Anadolu İHL 2012-2013 dönem öğrencilerinden Uzman Onbaşı Eyüp Gülaştı'nın babası İsa Gülaştı katıldı.

Törende bir konuşma gerçekleştiren İHL Okul Müdürü Zahit Köseoğlu, 'Ülke olarak yaşadığımız bu zor günleri en kısa zamanda geride kalmasını Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum. Öğrenci, veli, öğretmen, dernek ve okul aile birliği iş birliğiyle yaptığımız kampanyamızla büyük ve güçlü bir aile olduğumuzu bir kez daha anladık. Aziz Şehidimiz Eyüp olmak üzere bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Eyüp evladımızın aziz hatırasını yaşatabilmek adına gönül coğrafyamızdaki mazlum kardeşlerimize küçük de olsa bir katkı sağlamak amacıyla başlattığımız kampanyada bize iletilen milletimizin emanetlerini ümmetin emanetlerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Rabb'im emek veren katkı sağlayan herkesten razı olsun' dedi.


Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ise, 'Bütün şehitlerimizi minnetle anıyoruz hem şehidimizin aziz hatırasına yönelik hem de ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım etmeye yönelik düzenlenmiş olan bu kampanyayı çok anlamlı buluyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ülkemizin ve tüm dünya insanlığının içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreci milletçe sorunsuz bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Devletimiz bütün birimleriyle, biz de kendi bölgemizde bütün tedbirleri almak suretiyle elimizden gelen gayreti gösteriyoruz' diye konuştu.


İdlib 'de haince düzenlenen saldırıda Şehit olan Uzman Onbaşı Eyüp Gülaştı'nın babası İsa Gülaştı yardım tırının önünde oğlunun fotoğrafını görünce duygulu anlar yaşadı. Şehit babası İsa Gülaştı, 'Kampanyaya oğlumun adını verdiğiniz için teşekkür ederim, Allah razı olsun' şeklinde konuştu.


Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin düzenlediği kampanya neticesinde hazırlanan idlib'e yardım tırı şehitler için, okunan dua ile yolcu edildi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun'da toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmayacakSAMSUN HABER
Samsun'da toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmayacak
Haftanın Kitabı YabanSAMSUN HABER
Haftanın Kitabı / Yaban
Babasını tüfekle öldürdüSAMSUN HABER
Babasını tüfekle öldürdü
Samsun'da araç giriş çıkışı durdurulduSAMSUN HABER
Samsun'da araç giriş çıkışı durduruldu

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da araç giriş çıkışı durduruldu Samsun'da araç giriş çıkışı durdurulduBabasını tüfekle öldürdü Babasını tüfekle öldürdüTürkiye'de bulunan Cezayir vatandaşları Samsun üzerinden ülkelerine gönderildi Türkiye'de bulunan Cezayir vatandaşları Samsun üzerinden ülkelerine gönderildiİller arasında seyahat yasağı için denetimler başladı İller arasında seyahat yasağı için denetimler başladıSamsun'da toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmayacak Samsun'da toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmayacakPKK Terör örgütü alçak saldırısında hayatını kaybeden Sivil Şehit son yolculuğa PKK Terör örgütü alçak saldırısında hayatını kaybeden Sivil Şehit son yolculuğaİller arasında seyahat yasağı için denetimler başladı İller arasında seyahat yasağı için denetimler başladıCezayir'den gelen Türk vatandaşlar Tokat'ta karantinaya girdi Cezayir'den gelen Türk vatandaşlar Tokat'ta karantinaya girdiHaftanın Kitabı / Yaban Haftanın Kitabı / YabanOrdu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler 20 yaş altı gençlere takıldı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler 20 yaş altı gençlere takıldı
SIRADAKİ HABER