SON DAKİKA

Samsun'da korona virüsten ölenlerin sayısı
<>
HaberlerİstanbulAksa Akrilik koronavirüs önlemlerini artırdı

Aksa Akrilik koronavirüs önlemlerini artırdı - İstanbul Haberleri

Aksa Akrilik, koronavirüs önlemlerini artırdığını duyurdu. Dezenfeksiyon uygulamasının yanı sıra uzaktan çalışma uygulamasını yapıldığı ve tekli oturma sistemine geçildiği aktarıldı.

+
-
Aksa Akrilik koronavirüs önlemlerini artırdı


Koronavirüs salgını nedeniyle, ilk andan itibaren ciddi önlemler alan Aksa Akrilik, dünyadaki ve Türkiye'deki üretim tesislerinin yaptığı uygulamaları sürekli takip ederek tedbirlerini günden güne arttırdığını duyurdu. Şubat ayından itibaren fabrika içerisinde ve servislerde sürekli dezenfeksiyon uygulaması yapılırken, çalışan servislerinde ve yemekhanede tek sıra oturma sistemine geçildi. Ayrıca, ofis çalışanlarına yönelik olarak 13 nisana kadar uzaktan çalışma uygulamasına geçen şirket, 12'şer saatlik yeni vardiya düzeniyle de fabrika giriş sayısını minimize etti.

Yapılan bilgilendirmeye göre, şubat ayından itibaren fabrika içerisinde ve servislerde dezenfeksiyon uygulaması yapılırken, çalışan servislerinin sayısı artırılarak tek oturma düzenine geçildi. Önlemler kapsamında yemekhanede tek sıra ve 1,5 metrelik sosyal mesafeyi korumak amacıyla işaretlendirmeler yapılırken, toplu vakit geçirilen yerlerde sosyal etkileşimi azaltmaya yönelik tedbirler de artırıldı. Fabrika girişlerinde ve birçok noktada yakın temas olmaması için gerekli uyarı işaretlendirmeleri de yapıldı. Ayrıca, yakın temas gerektiren görevlerde çalışanların cerrahi maske ile çalışması zorunlu kılındı.

Mart ayı başından itibaren yurt dışı ve yurtiçi seyahatleri, şirket içi ve dışı eğitimleri, kurum içi ve dışı tüm toplantılarını erteleyen şirket, fabrikaya zorunlu olarak dışarıdan giriş yapan ziyaretçilerin ise ateşini ölçerek girişlerine izin veriyor. İnsan odaklı yaklaşımıyla her zaman çalışanlarının ve paydaşlarının sağlığı önceliğinde faaliyetlerini yürüten şirket, üretim ve çalışma alanlarında hijyen sağlamak amacıyla dezenfeksiyon uygulamasına da sürekli olarak devam ediyor.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Tarım ve Orman İl Müdürü üreticileri tarlalara davet ettiEKONOMİ
Tarım ve Orman İl Müdürü üreticileri tarlalara davet etti
Borsa haftayı yatay tamamladıEKONOMİ
Borsa haftayı yatay tamamladı
Serbest piyasada altın fiyatlarıEKONOMİ
Serbest piyasada altın fiyatları
Benzine bir zam dahaEKONOMİ
Benzine bir zam daha

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da araç giriş çıkışı durduruldu Samsun'da araç giriş çıkışı durdurulduTürkiye'de bulunan Cezayir vatandaşları Samsun üzerinden ülkelerine gönderildi Türkiye'de bulunan Cezayir vatandaşları Samsun üzerinden ülkelerine gönderildiBabasını tüfekle öldürdü Babasını tüfekle öldürdüİller arasında seyahat yasağı için denetimler başladı İller arasında seyahat yasağı için denetimler başladıPKK Terör örgütü alçak saldırısında hayatını kaybeden Sivil Şehit son yolculuğa PKK Terör örgütü alçak saldırısında hayatını kaybeden Sivil Şehit son yolculuğaCezayir'den gelen Türk vatandaşlar Tokat'ta karantinaya girdi Cezayir'den gelen Türk vatandaşlar Tokat'ta karantinaya girdiİller arasında seyahat yasağı için denetimler başladı İller arasında seyahat yasağı için denetimler başladı
SIRADAKİ HABER