SAMSUN SON DAKİKA

Samsun rekora koşuyor
< >
HaberlerSAMSUN HABERErhan Usta; ' Samsun hazır, hükümet üzerine düşeni yapsın'

Erhan Usta; ' Samsun hazır, hükümet üzerine düşeni yapsın'

+
-
Erhan Usta; Samsun hazır, hükümet üzerine düşeni yapsın
Erhan Usta; ' Samsun hazır, hükümet üzerine düşeni yapsın'

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun'da medikal sanayinin desteklenmesini istedi.

Daha önce bu konuda, önergeler veren, kanun teklifi sunan ve konuyu defalarca gündeme getiren Erhan Usta , korona virüs  salgını sonrası “seçim öncesi "Cumhurbaşkanının talimatıyla buradayız" diyenler, MEDİCLUST ’tan desteğini çekenler, umarım işin şaka olmadığını ve stratejik önemini şuan anlamışlardır!” dedi.

Usta’nın konuyla ilgili değerlendirmesi şu şekilde:

KORONAVİRÜS HAYATI FELÇ ETTİ 

Küresel anlamda korku ve panik yaratan koronavirüs salgını sadece insan sağlığını etkilemekle kalmamış, finansal piyasaları, reel sektörü ve toplum hayatını adeta felç etmiştir. Koronavirüs, ilaç, tıbbi malzeme ve cihaz gibi sektörlerin stratejik önemini de hatırlatmıştır.

SOLUNUM CİHAZLARI YETERSİZ, iNSANLAR BİLİNCİ AÇIK BİR ŞEKİLDE ACI İÇİNDE ÖLÜYOR 

Koronavirüsün girdiği her yerde, tıbbi malzeme ve cihazlarda kendi kendine yetebilen ülkelerde bile, insanlar en basitinden maske, eldiven, dezenfektan  temin edememeye başlamış; solunum cihazları yetersiz kalmış, insanlar bilinci açık bir şekilde acı içinde ölmeye başlamıştır.

SEÇİM ÖNCESİ "CUMHURBAŞKANININ TALİMATIYLA BURADAYIZ" DİYENLER NEREDE? 

Samsun'da medikal sanayiyi geliştirmek için verdiğimiz önergeleri reddeden, kanun tekliflerini görmezden gelen, seçim öncesi "Cumhurbaşkanının talimatıyla buradayız" diyenler, MEDİCLUST’tan desteğini çekenler, umarım işin şaka olmadığını ve stratejik önemini şuan anlamışlardır!

SAMSUN HAZIR, HÜKÜMET ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN 

Biyolojik silahların, konvansiyonel silahlardan daha tehlikeli olabileceği bu salgınla görülmüş, ülkemizde savunma sanayi gibi medikal aletler sektörünün de derhal organize edilerek desteklenmesi gerektiği anlaşılmıştır. Samsun’da bu potansiyel ve tecrübe vardır. Bu anlamda, Samsun'da "Medikal Kümelenme" önerileri hükümet tarafından acilen dikkate alınmalı ve gereği bir an önce yapılmalıdır. Bilinmelidir ki, Samsun'da müteşebbis, her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır! Yeter ki hükümet işin üzerine eğilsin ve üzerine düşeni yapsın.

MEDİCLUST A.Ş. DEVLET TARAFINDAN DESTEKLENMELİ 

Özetle, tıbbi alet ve medikal malzeme üreticilerinin çatı organizasyonu olan MEDİCLUST A.Ş. devlet tarafından desteklenmeli; ülkemizin bu salgınla mücadelede ve orta ve uzun vadede ihtiyaç duyduğu ürünleri üretecek organizasyona bir an evvel başlanılmalıdır.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER