HaberlerSamsunSamsun'da görev yapan Keziban hemşire için, annesi evlat nöbetinde

Samsun'da görev yapan Keziban hemşire için, annesi evlat nöbetinde - Samsun Haberleri

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbeti eylemine bir aile daha katıldı.

+
-
Samsun'da görev yapan Keziban hemşire için, annesi evlat nöbetinde

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları  tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır' a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Evlat nöbetinin 196’ncı gününde Samsun 'un Çarşamba  ilçesinde hemşire olan ve 28 yıl önce Ankara’da 1 Mayıs eylemine katılıp ortadan kaybolan hemşire Keziban Dönmez ’in annesi Tenzire Dönmez  (71) ile teyzesi Hafize Efe (74) oturma eylemine katıldı.

 

Anne Tenzire Dönmez, kızlarının 1992 yılında kaybolduğunu söyledi. 28 yıl olduğunu ve kızının 48 yaşında olduğunu belirten Dönmez, “Bizi hiç arayıp sormadı, bizde bir umut için buraya geldik. 20 yaşında gitti, Samsun Çarşamba'da Devlet Hastanesi nde hemşirelik yapıyordu. 1 Mayıs’ta Ankara’da yürüyüş yapmışlar. Oradan gitmişler bir daha da hiç gelmedi. Bir mektubu geldi. Mektubunda teröristlerle dağa kaçtığını öğrendim. Eğer mümkünse gelsin. Devletimiz bunları kurtarmaya çalışıyor. Pişman olursa gelsin biz kabul ediyoruz. 28 senedir gözyaşı döküyoruz. Bir rahat uyku uyumuyorsun, bayramlar geliyor aklına geliyor” dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER