SON DAKİKA

Samsun'daki faili meçhul cinayette flaş gelişme
<>
HaberlerSamsun Korona VirüsSamsun'da korona virüs fırsatçılarına tepki

Samsun'da korona virüs fırsatçılarına tepki - Samsun Korona Virüs Haberleri

Samsun Eczacılar Odası Başkanı korona virüs nedeni ile ortaya çıkan fırsatçılara tepki gösterdi.

+
-
Samsun'da korona virüs fırsatçılarına tepki
Samsun'da korona virüs fırsatçılarına tepki

Samsun Eczacı Odası  Yönetim Kurulu Başkan Onur Ferhat Karacan  dünya genelinde gündem olan binlerce kişinin ölümüne neden olan Korona Virüs hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Onur Ferhat Karacan “Bildiğiniz üzere yeni tip korona virüs, dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizin bulunduğu bölgede de yayılmış durumda. Sağlık otoritesi, ülkemizde henüz virüse rastlanmadığını ve oluşabilecek durumlara karşı gerekli önlemlerin alındığını belirtiyor. Bunun yanı sıra tüm dünyayı saran endişe, halkımıza da yansımış durumda. Daha evvel yaptığımız açıklamalarda vatandaşımızın ve eczacılarımızın maskelere ve dezenfektanlara ulaşmada güçlük yaşadığını belirtmiş ve yaşanan mağduriyete dikkat çekmiştik.

Bugün geldiğimiz noktada ise yaşanan endişe ve sonucunda oluşan önlem alma isteğinin fırsatçılar tarafından kötüye kullanıldığına, rant hırsına dönüştüğüne üzülerek tanıklık etmekteyiz. “Merdiven altı” diye tabir ettiğimiz yerlerde üretilen, herhangi bir denetime tabi olmadan piyasa sürülen “antibakteriyel” adı altındaki jellerin, ıslak mendillerin çeşitli mecralarda satılıyor olması, bir sağlık meslek örgütü olarak bizleri endişeye sevk etmektedir.

Halk sağlığı, hassas, işin profesyonellerince değerlendirilmesi gereken bir alandır. Türk Eczacıları Birliği olarak yaşanan kriz durumlarından, hissedilen endişeden kendilerine rant kapısı aralayıp halk sağlığı ile oynayanların her daim karşısındaydık, bu tavrımızı sürdürme noktasında da kararlı olduğumuzun altını bir kez daha çiziyoruz. Ve halkımızı sağlığa ilişkin konularda doğru bilgi, doğru yönlendirme, doğru ürün noktasında eczacılara danışmaya davet ediyoruz." dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER