SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerİnegölsporSamsunspor İnegölspor maçının analizi

Samsunspor İnegölspor maçının analizi - İnegölspor Haberleri

Samsunspor'un İnegölspor'u 4-1 mağlup ettiği maçın analizini sizin için hazırladık.

+
-
Samsunspor İnegölspor maçının analizi
Samsunspor İnegölspor maçının analizi

İnegölspor galibiyetinden evvel genele dair bir şeyler söylemek lazım. Doğrusu, geçen sezon kabız gibi futbol oynuyor, bir türlü güven telkin edemiyorduk. Ancak bu sene farklı oldu.

Liderliği alırsak bir daha bırakmayız demiştik, öyle oldu.

Manisa FK bizden iyi bir takım değil, şampiyon olacağız dedik, öyle oldu.

Ertuğrul Sağlam  her anlamda aradığımız hoca dedik, öyle oldu.

Evet, son 15 yılımız o kadar kötü, hayal kırıklıkları ile dolu geçti ki, biz bile kendi gücümüzü unuttuk. Özgüvenimiz sıfırdı.
Halen daha devam ediyor. Bakıyoruz, maç öncesi İnegöl şöyle güçlü, şimdi Sancaktepe'ye şansımız tutmuyor gibi düşünceler oluyor. Bunlar normal. Ancak geçti artık o günler.

Allah'ın izniyle şampiyonuz. Tur Konya maçı olur, Çorum olur, yok Sarıyer'de tur atarız derken daha da öne çekiyoruz.

Erkenden şampiyon olmak çok güzel olacak. Gelecek sezonun planlamasına erken başlarız.

Yüksel Yıldırım 'ın maddi gücü ile Ertuğrul Sağlam'ın işbilirliği bir araya gelince, bizi güzel değil çok güzel günler bekliyor diyebiliriz.

Maça dönersek, maçın özeti Burak Çalık ile Oğuz'dur belki de.

Burak o kadar kaliteli ki, düşük vitesle oynuyor; relaks! Ama ligin o kadar üstünde ki, bir an önce üç puanı alıp gidelim, hemen öbür lige odaklanalım havasında. Nitekim gerçekten öyle. Nokta atışı böyle olur.

Oğuz içinse şunu diyebiliriz. Önümüzdeki sezon kadrosunda düşünükmeyebilir. Ancak İlyas Kubilay mı, Oğuz mu derseniz Oğuz deriz. Halbuki Kubilay ondan bireysel anlamda çok daha yetenekli, ekstrası olan bir oyuncu. Gelgelelim, Oğuz haddini bilerek, basit ve mücadeleci oynuyor. İşte, oyunun krize dönebileceği o nadir anlardan birinde topu çaldı. ( Kubilay'ın asla yapamayacağı bir şey. ) Sonra sürdü ve basit bir pas atıp, ( Kubilay'ın canı isterse yapabileceği bir şey ) Guido'ya 2. golü attırdı. Burada aslan payı Ertuğrul Hoca'nın, çünkü Kubilay'sız oynayamayan ve onunla da olmayan bir takımı, isimler değişse bile vurduğunu deviren bir takım haline getirdi.

Özetle, Samsunspor İnegölspor  engelini de gövde gösterisi yaparak aştı ve şampiyonluk geldi sayılır.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER