SON DAKİKA

Samsun'da korkunç yangın
<>
HaberlerDoktor Yılmaz KaragözKavaklılardan tirit gecesi

Kavaklılardan tirit gecesi - Doktor Yılmaz Karagöz Haberleri

Samsun'da İlkadım Kavaklılar Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Tirit Gecesi düzenledi.

+
-
Kavaklılardan tirit gecesi

Samsun'da İlkadım Kavaklılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu ve üyeleri tanışma toplantısı ile birlikte tirit gecesi düzenledi.

Düzenlenen etkinlikte Dernek Başkanı Levent Kaya , Yönetim Kurulu ve dernek üyeleri katılım sağladı.

Etkinlik Dernek Başkanı Levent Kaya'nın ve dernek yönetim üyelerinden Doktor Yılmaz Karagöz 'ün konuşmaları ile başladı.

 

İlkadım Kavaklılar Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği yönetim üyelerinden Doktor Yılmaz Karagöz " Öncelikle hepinize teşekkür ederim davetimize icabet ettiniz illerin ilçelerin bazı gelenekleri vardır özellikle bizim kavak bölgesi olmak üzere Samsun genelinde orak bir geleneği olan tirit yemeğinde bu akşam beraberiz. Bu yemek kavakta Ladik’de Vezirköprü’de yapılıyor ama bu yemeğin asıl amacı insanları bir araya toplamak dostlukları birliktelikleri oluşturmak çok önemlidir. Kavak'da bulunduğumuz sürece çocukluğumuzda biz bunu yaşadık tabi ki bu kadar kalabalıkla değil 5'er 10 kişilik guruplarla bir Kavaklı hemşerimiz eğer bir kış mevsiminde bu tiridi dostlarına ikram etmese o kış mevsimi yaşanmamış demektir. Biz Kavak’ta bunu hep beraber yaşadık bundan sonra inşallah bizden sonraki nesilde bunu yaşayacak gelenekler devam edecek." dedi

Konuşmaların ardından misafirlere tirit ikram edilerek gece sonunda toplu fotoğrafla etkinlik son buldu.

Haber: Ahmet Altürk

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER